Сьогодні тіньова зайнятість набула значного поширення, особливо серед молоді, яка не завжди знає, яким чином перевірити факт свого офіційного працевлаштування. 

Молоді люди часто добровільно погоджуються на неофіційну роботу, мотивуючи тим. що до пенсії ще далеко, а заробити більше потрібно зараз. 

З нагоди відзначення Міжнародного дня молоді, фахівчиня правової допомоги Диканського бюро правової допомоги Полтавського місцевого центру з надання БВПД Людмила Маценко провела для осіб, які перебувають на обліку в Диканській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості семінар на тему "Легальне працевлаштування молоді в Україні".

Ведуча заходу поінформувала присутніх про те, що, погоджуючись на нелегальну зайнятість, молоді працівники фактично позбавляють себе низки соціальних гарантій, а саме:

1) оплати листків непрацездатності;

2) офіційної відпустки та виплати відпускних;

3) права на пенсію.

Натомість їх можуть в будь-який момент оштрафувати за порушення трудової дисципліни або навіть звільнити без попередження і пояснення причин.

«Водночас молодь, яка працює офіційно, має додаткові пільги та гарантії у сфері праці, порівняно з іншими працівниками. Зокрема, таким працівникам встановлена гарантія щодо надання першого робочого місця, відсутності випробування, а також вони мають пільги в галузі охорони праці, відпусток, робочого часу» - зазначила  фахівчиня. 

Після завершення семінару всі бажаючі отримали консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги.