Фахівці Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості для безробітних, які перебувають на обліку, провели семінар на тему “Ризики нелегальної трудової міграції”.

Проаналізувавши суспільні стереотипи, які зумовлюють несерйозне відношення до цієї проблеми, учасники семінару визначили, що ніхто не застрахований від трудової дискримінації.

Провідний фахівець з питань зайнятості Наталія Лях розповіла про небезпеки нелегальної роботи за кордоном, яка не тільки не вирішить проблем людини, а навпаки – може призвести до трагічних результатів.

На кожному з етапів працевлаштування за кордоном важливо дотримуватись встановлених норм і правил працевлаштування, володіти повною та достовірною інформацією про роботодавця, мати укладений зрозумілою мовою трудовий контракт.

Наприкінці зустрічі ведуча розповіла про діяльність міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, консульські установи України за кордоном та надала корисні поради щодо особистої безпеки.

Для крщої поінформованості щодо ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми присутні отримали інформацію про такі телефонні лінії, що працюють в Україні:

0-800-505-501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні,

527 - безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.

Корисні вебсайти:

www.stoptrafficking.org.ua

www.migrantinfo.org.ua