Люди з інвалідністю мають додаткові гарантії працевлаштування. Зокрема держава гарантує для них квоту робочих місць (у кожного роботодавця від 8 працюючих має бути зарезервовано квоту в розмірі 5 відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників для людей з інвалідністю).

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань до умов праці.

Працездатні безробітні з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку, стали учасниками семінару для осіб з інвалідністю у Машівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Поспілкувалися з ними  Максим Дворовенко – начальник відділу «Машівське бюро правової допомоги» Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Валентина Жушман – головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення та безробітні з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку.

Фахівці поінформували про актуальні питання у сфері забезпечення захисту прав людей з інвалідністю, спрощення доступу до правових послуг, можливість отримати безкоштовну правову інформацію, консультації та роз'яснення з правових питань, допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів.

Привернули увагу присутніх до законодавства про соціальний захист інвалідів, професійної реабілітації, забезпечення санаторно-курортними путівками, відшкодування коштів на безвідкладне лікування тощо.

Дізналися люди про послуги служби зайнятості для громадян такої категорії.  

Усі учасники зустрічі активно обговорювали проблеми людей з інвалідністю та створення відповідних умов і рівних можливостей для реалізації ними життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу, права на працю  тощо.