Решетилівська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості здійснює системну інформаційно-роз’яснювальну роботу по інформуванню населення щодо легальної зайнятості, державних соціальних гарантій, переваг системи соціального страхування, ризиків нелегального працевлаштування.

«Працюючи офіційно, ви маєте право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності тощо. Адже легальна трудова діяльність — це основа соціальної захищеності працівника», - зазначає профконсультант Юлія Джос.

Запрошених на тематичний семінар безробітних пофінформував фахівець Держпраці Дмитро Момот, наголосивши на тому,  що відсутність цивілізованих трудових відносин призводить до втрати трудового та страхового стажу. На сьогодні непоодинокі випадки, коли роботодавці не укладають, а наймані працівники не наполягають на укладенні трудових договорів. На жаль, чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним «вигодам».

Під час заходу йшлося про переваги легальної зайнятості та шляхи подолання незадекларованої праці.

Присутнім роз’яснили важливість укладання трудових договорів при працевлаштуванні, негативні наслідки незадекларованої праці для країни та працівників. на семінарі наголошувалося, що тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує працівникам державні гарантії та соціальний захист, визначені законодавством.