5 жовтня 2021 року для осіб, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, заступник начальника відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Олена Зайченко провела вебінар за допомогою програми ZOOM на тему: «Легалізація заробітної плати – соціальна захищеність кожного».

Представник бюро правової допомоги наголосила, що легалізація праці і  заробітної плати – це соціальна захищеність кожного, адже неоформлені трудові відносини позбавляють працівника державних гарантій і залишають його незахищеним. Погоджуючись на неофіційну роботу і  заробітну плату «в конверті», працівник позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки першочерговою умовою при виході на пенсію є набуття необхідного страхового стажу.

Легалізація заробітної плати має позитивні результати як для держави, так і безпосередньо для людей.

Для людини: офіційне працевлаштування; страховий стаж; отримання соціальних гарантій; підвищення рівня пенсій та інших страхових виплат; своєчасність виплати пенсій та інших соціальних виплат тощо. 

Для суспільства: подолання негативних явищ як економічного, так і соціального характеру; надходження додаткових коштів до бюджетів. 

На сьогодні, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Присутнім повідомили про можливість зареєструватися на сайті безоплатної правової допомоги в кабінеті клієнта за посиланням https://cabinet.legalaid.gov.ua/ та отримувати правові консультації он-лайн.