Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. В першу чергу – це відповідальність перед батьками, перед суспільством, а найголовніше - перед собою! Ця відповідальність полягає в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Робота і все, що з нею пов'язане, займає більшу половину життя людини. Знайти себе в світі професії – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. І тут найважливіше — не схибити.

Профорієнтаційна робота передбачає формування у молоді професійної перспективи – розгорнутих у часі життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб’єкта професійної діяльності.

Проведення щорічного профорієнтаційного заходу «Веселка робітничих професій» - вагома частина тієї профорієнтаційної роботи, яку постійно проводять працівники Решетилівської районної філії з учнівською молоддю району. Мета цього заходу – не тільки розповісти майбутнім випускникам загальноосвітніх шкіл про робітничі професії, а й, передусім, про ті професії, які потрібні на ринку праці у даний час та будуть користуватися попитом у майбутньому. Тобто, зорієнтувати молодь на вибір професій, які не тільки відповідатимуть їхнім уподобанням і вмінням, а й матимуть реальну перспективу працевлаштування.

Цього року «Веселка робітничих професій» проводилась 23 березня 2018 року в приміщенні Покровської загальноосвітньої школи. До заходу долучились учні Федіївської, Піщанської та Новомихайлівської загальноосвітніх шкіл району. Перед урочистим відкриттям старшокласники мали можливість переглянути відеофільм із циклу «Вибір професії», пройти профдіагностичне тестування, яке проводила фахівець з питань зайнятості відділу організації працевлаштування населення Джос Юлія Віталіївна.

Розпочала свято, звернувшись до присутніх із  вступним словом, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Оксана Гудзенко. Привітала присутніх і провідний фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Решетилівської РДА Люшняк Оксана Анатоліївна .

На захід були запрошені представники Полтавського базового медичного коледжу, Полтавського коледжу харчових технологій, Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету, Решетилівського художнього професійного ліцею, Решетилівського професійного аграрного ліцею ім.І.Г.Боровенського.

Навчальні заклади не обмежилися презентаціями та яскравими виступами агітбригад. До уваги учнів було запропоновано цікаві міні-концерти з танцями, піснями та декламуванням віршів. Учні мали можливість роздивитися майстерні вироби учнів ПТНЗ.