Запобігання і безперечно подолання корупції – одне з найчутливіших питань, яке хвилює українське суспільство. Саме від напрацювання ефективних форм вирішення даного питання значною мірою залежить успішність реформ в Україні.

З метою запобігання корупційним правопорушенням, керівництвом обласної служби зайнятості в 2015 році прийнято необхідні організаційно-управлінські рішення.

У відповідності до чинного антикорупційного законодавства до 1 квітня 2015 року 572 посадові особи обласної служби зайнятості подали до Державної фіскальної служби України особисті декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. Антикорупційну декларацію директора обласного центру зайнятості оприлюднено на сайті обласного центру зайнятості в квітні минулого року.

У Полтавській обласній службі зайнятості введено посаду – провідний інспектор з питань запобігання та виявлення корупції, визначено відповідальних осіб за запобігання корупційним правопорушенням в базових центрах зайнятості. На сайті Полтавського обласного центру зайнятості в рубриці «Регіональна служба зайнятості» створено підрубрику «Запобігання проявам корупції».

Систематично здійснювалась превентивна діяльність, зокрема підготовлено та прийнято 3 накази Полтавського обласного центру зайнятості з питань запобігання корупційним правопорушенням, врегульовано 14 випадків потенційних конфліктів інтересів у посадових осіб обласної служби зайнятості, в базових центрах зайнятості проведено 249 семінарів та нарад антикорупційної проблематики.

Для усунення корупційних ризиків в 2015 році проаналізовано 73 документа організаційно-управлінської діяльності обласного центру зайнятості, а також проведено бесіди з 14 директорами базових центрів зайнятості, зокрема з питань забезпечення виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» стосовно врегулювання потенційного конфлікту інтересів, розробки та вжиття інших заходів, які є необхідними для запобігання і протидії корупції.

В напрямку організації роботи стосовно встановлення та усунення корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням до базових центрів зайнятості в 2015 році підготовлено та направлено 7 тематичних листів та орієнтувань.

Разом з тим, в роботі з антикорупційної проблематики є актуальні і такі, що потребують належного реагування питання стосовно запобігання пов’язаним з корупцією правопорушенням, а саме щодо майнового та фінансового декларування.

Так, після перевірки декларацій посадових осіб обласної служби за 2014 рік Державними податковими інспекціями Головного управління ДФС України у Полтавській області 8-ма особами (в тому числі обласного, Глобинського та Кобеляцького районних центрів зайнятості) у відповідності до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в IV кварталі 2015 року подано уточнені декларації і врегульовано питання достовірності декларованих відомостей.