З метою попередження корупційних і пов’язаних із корупцією правопорушень у Миргородській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості  27 лютого цього року пройшло чергове заняття із працівниками на тему: «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

Слухачам роз’яснили юридичне поняття «конфлікт інтересів», розмежування потенційного та реального конфлікту, навели приклади виникнення конфлікту інтересів та дії, які повинна вчинити посадова особа для того, щоб запобігти такому конфлікту. До відома учасників заняття доведено, що за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» стосовно повідомлення про реальний конфлікт інтересів передбачена адміністративна відповідальність.

Під час навчання використовувались матеріли тематичного практикуму, який відбувся 26 лютого в Миргородській міській раді за сприяння Регіонального центру первинної правової допомоги Полтавської області, а також методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, розроблені НАЗК у 2017 році.

На занятті також наведені приклади судових рішень стосовно посадових осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення даного правопорушення в Україні.

На запитання слухачів щодо особливостей врегулювання конфлікту інтересів, а також дисциплінарної та адміністративної відповідальності за неповідомлення про потенційний та реальний конфлікт інтересів, надані відповіді та роз’яснення, які розроблені НАЗК.

У навчанні взяло участь 20 осіб.