Хабарництво як базисна форма прояву корупції

Провідний юрисконсульт Гадяцької міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості 28 квітня 2020 року провела  навчання для фахівців філії на тему «Хабарництво як базисна форма прояву корупції».

Під час навчання розглянуте поняття «хабарництва» як складового елемента корупції.

Хабарництво як складовий елемент корупції є комплексною, політичною, соціальною, економічною та культурною проблемою. Тобто соціальним феноменом сучасного суспільства.

Це поняття включає в себе діяння, передбачені наступними статтями Кримінального кодексу України (далі КК України): 1) ст. 368 «Одержання хабара»; 2) ст. 369 «Пропозиція або давання хабара»; 3) ст. 370 «Провокація хабара або комерційного підкупу».

Хабар - це незаконна винагорода матеріального характеру, тобто предмет хабара має виключно матеріальний характер. Ним можуть бути майно (гроші, матеріальні цінності), право на майно (документи, які надають право на отримання майна, користування майном або право вимагати виконання зобов'язань тощо), будь-які дії майнового характеру (передача майнових вигод, відмова від них, відмова від прав на майно, безоплатне надання послуг майнового характеру, санаторних чи туристичних путівок, проведення будівельних чи ремонтних робіт тощо).

Кожна людина хоче жити краще і сподівається на поліпшення якості  життя у своїй країні. Корупція ― це багатолике зло, яке приймає різноманітні форми та завдає шкоди.

Давати чи брати хабар у ситуаціях, коли потрібно вирішити певні проблеми або реалізувати власний інтерес ― це питання, яке стоїть перед кожним громадянином України.

Щоб рівень життя покращувався, треба протидіяти корупції.

Протидія корупції не зводиться лише до того, щоб «посадити хабарників». Це ціла система різноманітних законів і дій, які мають викорінити корупцію як суспільне явище.

 Для боротьби з проявами корупції створені спеціалізовані антикорупційні інституції: Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне агентство України із запобігання корупції (НАЗК). Саме вони здійснюють контроль за дотриманням антикорупційного законодавства, виявляють порушення та ініціюють притягнення корупціонерів до відповідальності. На сьогодні в нашій державі, як і в більшості країн Європи, пріоритетне значення має не боротьба з корупцією, а запобігання їй.