26 вересня спеціалісти відділу активної підтримки безробітних Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості спільно з начальником відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світланою Терещенко провели групову консультацію для безробітних на тему «Трудовий договір. Особливості його укладення. Контракт -- особлива форма трудового договору».

Відповідно до принципів і норм міжнародного права та Конституції України, правове регулювання трудових відносин здійснюється з метою створення сприятливих і справедливих умов праці, забезпечення рівності прав та можливостей кожного працівника.

Саме тому, щоб не обмежувати застосування загальних правил  щодо одних працівників або правових норм, що прописують додаткові гарантії для інших працівників, на захід  завітала Світлана Терещенко.

Зокрема, правозахисниця нагадала шукачам роботи що в договорах, які безпосередньо впливають на факт виникнення трудових правовідносин, особливе місце займає контракт. Контракт — це угода, що має законну силу, між двома і більше сторонами про вчинення чи невчинення певних дій. Контракт є синонімом поняття «договір», що застосовується в цивільних, господарських, сімейних та трудових відносинах.

Так, важливими фактором є те, що трудовий договір (контракт) є двосторонньою угодою між працівником, з одного боку, та власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою — з іншого.

Світлана Терещенко звернула увагу на те,  що усі працівники мають однаковий правовий статус незалежно від того, де вони працюють на умовах трудового договору (на державному підприємстві, в установі або у фізичної особи).

Сьогодні особливості регулювання трудових відносин окремих категорій працівників регламентуються в окремих главах КЗпП України (жінки, молодь, а також прописані пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням), в законах України іншої галузевої приналежності та в особливій (нетиповій) формі трудового договору — контракті, сфера застосування якого, особливості трудових відносин та особливості працевлаштування визначаються законами України.