20 лютого 2018 року, у  Всесвітній день соціальної справедливості, свято що проводиться з ініціативи ООН в інтересах соціального розвитку людства, та за сприяння Котелевської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, в Котелевську гімназію №1 імені С.А.Ковпака завітало багато гостей. Метою цих відвідин були зустрічі учнів 8-11 класів гімназії №1, ЗОШ №2 та №4 з людьми різних професій, які зголосилися поділитися досвідом, секретами своєї справи, умовами праці в різних галузях народного господарства .

Приємною несподіванкою для восьмикласників стала зустріч у цей день не тільки з представниками органів місцевого самоврядування, а навіть з депутатом Верховної Ради  Юрієм Бубликом, який виступив перед колективом навчального закладу, мав бесіду з учнями й подарував декілька добротних волейбольних м’ячів, оскільки саме цей вид спорту є найулюбленішим серед старшокласників.

Не забарився на зустріч із старшокласниками у цей день і сам голова правління ск «Дружба» Гнилосир Іван Федорович. Це господарство є не тільки одним із найпривабливіших роботодавців у районі, але й добрим другом навчального закладу й його незмінним спонсором гімназії. Разом із своїм заступником Маховим О.А. , голова правління ділився з дітьми планами на майбутнє, гості говорили про перспективу розвитку сільського господарства і, звісно ж, запрошували випускників після навчання  у вузах повертатися до рідної домівки, щоб працювати на землі своїх предків.

Працівники районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не тільки поспілкувалися зі шкільною молоддю з різних питань, але й запропонували випускникам цікаве анкетування на профорієнтаційну тематику.

З ініціативи Котелевської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на зустріч з випускниками 20 лютого прийшло дві цікаві жінки-мисткині. Матвієнко Анна Іванівна відома не тільки у Котелевському краї художниця, бо її роботи постійно експонуються у виставкових залах Пархомівського художнього музею, що на Харківщині, в Диканці, художніх галереях Полтави. Саме у ці дні у нашої землячки була на гостинах відома художниця з Коломиї Емілія Бережницька. Тож майстрині були раді зустрічі з молодим поколінням, а гостя з писанкарського краю подарувала на згадку про цю зустріч одну із своїх робіт, яка знайде достойне місце у гімназійній картинній галереї, що облаштована на третьому поверсі навчального закладу. Дар із рук художниці із вдячністю прийняв педагогічний колектив.

Майстер-клас для старшокласників із виготовлення оберегу ляльки – мотанки та янголів – охоронців провела народна майстриня вчитель трудового навчання гімназії Тимченко Наталія Михайлівна.

А оскільки  день соціальної справедливості співпав  з трагічними, але разом з тим  й героїчними  подіями  в історії нашої країни – Днем вшанування пам’яті загиблих учасників Революції Гідності та тими, хто продовжує відстоювати нашу незалежність на Сході країни, на прохання центру зайнятості Котелевський військовий комісаріат запросив у гімназію наших мужніх захисників. Чоловіки поділилися спогадами, а офіцер військомату познайомив старшокласників з особливостями вступу до військових навчальних закладів. Спілкування з героями було щемливим, що ж дівчата-старшокласниці подарували мужнім  захисникам національний тотем – синьо-жовтих янголів-охоронців і зробили фото на пам'ять.

З ентузіазмом сприйняли старшокласники пропозицію працівника районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Олександри Петренко стати учасниками творчих конкурсів «Мапа професій мого селища», «Топ найпопулярніших професій мого селища», «Дерево професій моєї родини».

Маємо надію, що заходи, організовані й  проведені Котелевською районною філією Полтавського ОЦЗ в рамках Всесвітнього дня справедливості разом з партнерськими організаціями селища, принесли приємні хвилини спілкування людям різних поколінь, професій, сприяли формуванню громадянських компетентностей старшокласників, розширили  рамки їхнього розуміння важливості правильного вибору майбутньої професії, утвердили в думці жити й працювати на своїй землі.