Які ризики бере на себе людина, працюючи нелегально?  Соціальні гарантії, пенсійне забезпечення, відпустки, страхування –  цього та іншого позбавлені люди, які офіційно не оформлюють трудові відносини. 

Про це та інше юрист Машівського бюро правової допомоги Полтавський місцевий центр з надання БВПД Максим Дворовенко обговорив на минулому тижні з безробітними, які перебувають на обліку в Машівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Фахівець правової допомоги наголосив, що громадяни погоджуються на неофіційну роботу, не враховуючи усіх можливих ризиків, таких, як несвоєчасна виплата заробітної плати, понаднормова праця без додаткової оплати, відсутність соціальних гарантій, позбавлення права на відпустку, оплачуваний лікарняний, у тому числі з догляду за хворою дитиною, права на охорону і безпечні умови праці тощо, а головне -  якщо людина працює неофіційно, їй не йде страховий стаж, необхідний для призначення майбутньої пенсії.

Саме тому потрібно за можливості перед прийняттям важливих рішень порадитись з юристом, зокрема в системі безоплатної правової допомоги.