«Шляхи збільшення прибутковості бізнесу натуральних продуктів. Можливості співпраці з Полтавський органічним ХАБом» - таку назву мав профінформаційний семінар для безробітних, який провів у конференц-залі обласного центру зайнятості президент громадської асоціації «Аграрна наука і практика», кандидат сільськогосподарських наук Микола Безгін.

Учасниками зібрання стали 25 клієнтів Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

Гостя представив начальник відділу профорієнтації обласного центру зайнятості Микола Окара.

Семінари-тренінги зокрема для незайнятих громадян, роботодавців, підприємців, фермерів, представників малого та середнього бізнесу, місцевого самоврядування та інших категорій проводяться в рамках кластеру  «Полтавський органічний ХАБ», створеного за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

На  зустрічах людям розповідають про можливості створення, ведення бізнесу на органічних продуктах, вирощування, переробки, реалізації, просування на ринок сільськогосподарської продукції, у тому числі такої, яку можна виробляти на присадибних ділянках,  допомагають вибрати бізнес-ідею, спосіб організації власної справи  тощо.

Зі службою зайнятості Микола Безгін співпрацює загалом більше десяти років. На семінарі  він прагнув  зацікавити всіх, хто хоче працювати на ринку органічної продукції або стати споживачем  якісних продуктів харчування.

Такі семінари проводяться в сільській місцевості і в містах , оскільки ринок сільгосппродукції – це не лише вирощування, але й переробка, виготовлення кінцевого продукту, представлення його споживачу, реклама, логістика, маркетинг тощо. Тобто кожний може знайти собі місце в цьому бізнесі.

Ознайомилися слухачі і з бізнес-ідеями, способами організації свого бізнесу, основними правилами створення фермерського господарства, виробництва органічної продукції тощо. 

Спікер поінформував, що зараз створюється інтернет-платформа, де можна буде дізнатися про те, хто в Полтаві продає  якісну органічну продукцію.
Учасники семінару-тренінгу отримали інформаційні матеріали, заповнили післятренінгові анкети, поставили й обговорили питання, які їх цікавлять у даній темі.