06.06.2016 | 13:57

31 травня 2016 року в Карлівському районному центрі зайнятості відбулась зустріч за принципом «Центр під одним дахом».

На зустріч було запрошено 16 демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО та представників соціальних служб району, які опікуються проблемами військовослужбовців та учасників АТО: відповідальну за комплексне обслуговування ветеранів війни Карлівської центральної районної лікарні Стогній Світлану Володимирівну, начальника відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги Управління соціального захисту населення Ландар Вікторію Олександрівну та Троценко Оксану Олексіївну, директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Золотухіну Олену Володимирівну.

Для військовослужбовців, які повертаються до мирного життя, актуальні численні питання: оформлення статусу учасника бойових дій, отримання матеріальної допомоги та земельної ділянки, психологічна підтримки та адаптація до мирного життя, в т. ч. шляхом працевлаштування.

На  зустрічі обговорювались питання працевлаштування, професійної підготовки та підвищення кваліфікації, отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, участі в громадських та тимчасових роботах; здійснення медичного обстеження, лікування, реабілітації (безоплатного отримання ліків; призначення пільг (забезпечення санаторно-курортним лікуванням, знижок з оплати за житлово-комунальні послуги, безоплатного проїзду усіма видами транспорту загального користування; організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованим військовослужбовцям, які проходили службу в районах проведення АТО та членам їх сімей.

Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Золотухіна Олена Володимирівна в ході обговорення повідомила присутнім, що військовослужбовці та їх сім’ї мають право відпочити в санаторіях Полтавської області (за власним вибором) протягом 12 календарних днів.

Також поінформували військовослужбовців про старт кредитної програми «Збудуй власний дім на селі», що зацікавило присутніх.

Подібні зустрічі фахівці Карлівського районного центру зайнятості планують проводити й надалі. Адже спільний діалог дозволяє демобілізованим  військовослужбовцям, які брали участь у збройному протистоянні, комплексно вирішити проблемні питання соціального характеру.