21.04.2016 | 14:24

З метою виявлення актуальних проблем соціального захисту і адаптації після воєнних подій, що хвилюють демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО Кобеляцький районний центр зайнятості ініціював чергове проведення зустрічі у форматі Центру “Під одним дахом”.

В роботі взяли участь заступник голови Кобеляцької районної ради Гордійко О.П., директор Кобеляцького районного центру зайнятості Хейлик Н.М., завідуючий поліклінічним відділенням Кобеляцької ЦРЛ Коробейник В.С., директор Кобеляцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченко М.М., заступник військового комісара Кобеляцького районного військового комісаріату Андрушко П.А., головний спеціаліст-юристконсульт відділу Держземагенства у Кобеляцькому районі Сім'янник М.С., головний спеціаліст відділу обслуговування інвалідів та ветеранів війни і праці, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, правильності призначення та виплат пенсій УПСЗН Санжаровська Т.Ю., соціальний педагог Кобеляцького НВК №1 Алексенко О.В.

На порядку денному засідання розглядались невирішені питання кожного з 11 демобілізованих військовослужбовців, які станом на 19 квітня 2016 року перебувають на обліку в службі зайнятості по питанню працевлаштування.

Директор Кобеляцького районного центру зайнятості Хейлик Н.М. розпочала захід з обговорення можливостей зайнятості даних осіб і відновлення їхньої трудової компетенції на ринку праці, розглядаючи більш конкретно особливості місцевого ринку праці, характеристику оперативних вільних вакансій, можливості професійного навчання, започаткування власної справи, тимчасової зайнятості.

Основні питання, які виникали в багатьох демобілізованих стосувались виділення земельних ділянок, оформлення пільг в управління праці та соціального захисту населення Кобеляцької райдержадміністрації.

Завідуючий поліклінічним відділенням Кобеляцької ЦРЛ Коробейник В.С. розповів про надання військовослужбовцям, які проходять лікування компенсації коштів, затрачених на лікування чи зубопротезування через органи праці та соціального захисту населення.

Головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Санжаровська Т.Ю. проінформувала присутніх про можливі варіанти санаторно-курортного лікування в Полтавській області і за межами, хоча зараз є і інша можливість уже сімейного оздоровлення для демобілізованих військовослужбовців за путівками, які організовує районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Розглядаючи конкретні питання демобілізованих, деякі з них потребували детального розгляду у відділі пільг та компенсацій УПСЗН, тому остаточна відповідь буде надана працівниками управління в телефонному режимі військовослужбовцям.

Підводячи підсумки засідання, директор Кобеляцького районного центру зайнятості Хейлик Н.М. висловила думку, що завдання вироблення єдиного механізму спільних дій щодо вирішення питань соціального захисту військовослужбовців досягнуто і як результат - намічені шляхи співпраці щодо наступних схожих заходів та наголосила на важливості успішного вирішення проблем кожного демобілізованого військовослужбовця.