04.03.2019 | 11:14

У  Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості 28 лютого 2019 року пройшло  засідання  Клубу для безробітних «Зміни себе, стань успішним у цьому житті», який є одним із засобів активної підтримки безробітних та підвищує їх конкурентноспроможність на ринку праці, надає необхідні знання, вміння та навички в питаннях самостійного пошуку роботи та працевлаштування. «Авторські вироби – це унікальні та неповторні речі, які створені вручну», – такими словами розпочала зустріч  керівник клубу Юлія Джос. – Це мистецтво створювати те, що несе в собі позитивну енергетику та чудовий настрій, адже цим займаються тільки ті люди, які дійсно люблять свою справу, створюють абсолютно унікальні речі в одному екземплярі».

Тому метою заходу  стало виявлення та реалізація професійних інтересів безробітних для подальшого працевлаштування.

Під час знайомства  з’ясувалося, що у кожної з присутніх жінок є своє захоплення. Хтось читає, хтось слідкує за новинками серіалів, вишиває, в’яже, куховарить, випікає торти, пробує нові кулінарні рецепти, відвідує спортзал… Мами й бабусі  займаються домашнім господарством і вихованням дітей. Єдиний присутній на семінарі чоловік розповів, що у вільний час віддає перевагу риболовлі.

Отож учасники засідання відверто розповіли, як їм подобається проводити дозвілля.  Директор філії Оксана Ласько також взяла участь в обговорені  цієї  теми. Кожна людина сама обирає для себе шлях до самореалізації, потрібно лише активізувати її внутрішній потенціал та допомогти у  визначенні пріоритетів в житті.  Служба зайнятості сприяє незайнятому населенню у започаткуванні власної справи, тому громадяни, які залишились без роботи, маючи життєвий та професійний досвід, орієнтуючись  на попит і пропозиції на ринку праці, мають можливість отримати у службі зайнятості  одноразову виплату допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.  І в Решетилівському районі є досвід успішного підприємництва жінки, котра, отримавши таку одноразову виплату, відкрила своє ательє. Це Аліна Кушніренко.

 Полтавська область стала учасницею проекту «Рука допомоги»,  мета якого виведення безробітних з числа членів  малозабезпечених сімей та переселенців із стану бідності, допомігши  у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи.  Гостя клубу, учасниця проекту, яка  отримала поворотну фінансову допомогу – Людмила Каминда, розповіла як її захоплення переросло в справу життя і заробіток, на що витратила отриману допомогу та поділилася планами на майбутнє. Жінка разом із дочкою придбали вишивальну машинку з комп’ютерними програмами і прикрашають на замовлення речі іменами, написами, візерунками тощо. Попитом користуються іменні наволочки, дитячі набори для хрестин тощо. Послуги підприємця вподобали ті, хто цінує унікальні та неповторні речі.

Юлія Джос розповіла, що серед  безробітних  є багато творчих людей, вони постійно беруть участь у засіданні клубу, діляться своїми вподобаннями та виробами. Незабаром свято 8 Березня, тому кілька ідей для подарунку, який можна зробити своїми руками для близьких, родичів, друзів., а також дитині в школу чи дитсадок, запропонувала майстриня, безробітна Юлія Закарлюка. Показала як з підручних матеріалів  можна зробити підставку під олівці чи серветки, корзиночки з квітами та декоративні прикраси.  Найголовніше для створення таких підробок мати гарний настрій та потім порадувати своїх близьких унікальними та оригінальними подарунками.  

Присутні отримали корисну та цікаву для себе інформацію. Засідання клубу пройшло в дружній атмосфері, жінки були активні, відверті та виявили велике бажання зустрітися на наступному засіданні.