16.05.2018 | 14:22

В останні роки в Україні активізувалася робота з поширення кооперативного руху. Кооперація вимагає, щоб люди були правильно організовані по інтересах та спеціалізаціях та вирощували культури, продукти, послуги, які є актуальними на ринку. Кооперація та соціальне підприємництво – це правильний шлях розвитку сучасної України, тому що це – формування середнього класу, зміна схем руху фінансових потоків для добробуту і для розвитку місцевої інфраструктури, а також самореалізація людей та потенціалу громад. Кооперація – це система, при якій бідний знає правила, як стати заможним, заможний – як стати багатим, а багатий – як стати ще багатшим. За цим принципом пішла Європа та Америка, яка поставила акцент на закупівельній спроможності свого населення та на захисті прав людини. Наприклад, у країнах західної Європи кооперативи виробляють до 50% продукції харчової промисловості, у Фінляндії – 40%.

Фахівцями Шишацької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості спільно з начальником відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Шишацької районної державної адміністрації проведено виїздне засідання Клубу «Від самопізнання до самореалізації» в Ковердинобалківському старостаті Шишацької об’єднаної територіальної громади.

Шаповал І.Б. детально розповіла про умови створення кооперативів, про фінансову підтримку, яка передбачена Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Інформаційно – роз’яснювальна робота фахівців філії направлена на самозайнятість громадян, шляхом створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та отримання додаткового заробітку. На засідання Клубу зібралися жителі громади, які хочуть отримувати додатковий дохід за допомогою вирощування малини, квасолі, часнику, інших культур. Найбільшу зацікавленість учасники зустрічі проявили до створення кооперативу по заготівлі молока, бо як з’ясувалось у кожному господарстві є від 1 до 3-4 корів, декілька жителів зацікавилися ідеєю вирощувати квасолю та часник. Зустріч була цікавою, змістовною, адже сільськогосподарська обслуговуюча кооперація  це шлях до підвищення рівня життя на селі, заохочення людей жити і працювати в Україні.