20.04.2016 | 09:04

Серед наявних вакансій на ринку праці в Україні - військова служба за контрактом у ЗСУ є однією з найбільш високооплачуваних та конкурентоспроможних професій.

Сьогодні професія військового - одна з найпопулярніших в Україні. Це пояснюється тим, що всі бажаючі служити в українській армії за контрактом отримують не лише гідну зарплату, а й певні переваги.

Наразі Чорнухинський районний центр зайнятості тісно співпрацює з Чорнухинським районним військовим комісаріатом щодо забезпечення укомплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом.

У рамках співпраці проводяться семінари, на яких шукачам роботи уповноважені офіцери розповідають про наявні вакансії у ЗСУ, терміни контрактної служби, соціальні гарантії військовослужбовців та їх сімей, тощо.

За інформацією представників військоматів, серед військових професій, які зараз найбільш потрібні українському війську переважають механіки-водії, розвідники, стрільці, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони тощо. Також потрібні кухарі, медики, зв’язківці, ремонтники різних напрямків та інші.

Тож, на таких зустрічах військові виступають не тільки в якості соціального партнера, але і в якості роботодавця.

Для цього на базі Чорнухинського районного центру зайнятості створено офіс для укладання контракту зі Збройними Силами України, в якому офіцери районного військового комісаріату  шукачам роботи нададуть всю необхідну інформацію про службу за контрактом.     

Служба в армії за контрактом - це можливість отримати безкоштовну вищу освіту, виплату одноразової грошової допомоги при укладенні контракту, також для військовослужбовців передбачено повноцінне речове та продовольче забезпечення, безоплатне медичне обслуговування та санітарно-курортне лікування за пільговою оплатою.

Військовослужбовець служби за контрактом (солдати і сержанти) та призвані у рамках мобілізації можуть розраховувати на зарплату від 7 тисяч гривень; командир бригади - 14 тисяч; командир батальйону - 12 тисяч; командир роти - 10 тисяч; командир взводу - 9 тисяч гривень.

Якщо ж у шукача роботи немає відповідної підготовки, його направляють до навчального центру. Після проходження навчання претендента беруть на службу.

То ж як стати контрактником?

Існує простих 5 кроків.

Крок 1: Необхідно завітати до свого районного військового комісаріату та більш детально дізнайся про військову службу у Збройних Силах України. Відвідати військову частину, яка зацікавила, дізнатися про майбутню службу та обрану спеціальність.

Крок 2: Надати документи для вивчення особистості.

Крок 3: Пройти медичне обстеження, професійний та психологічний відбір.

Крок 4: Підписати контракт, пройти курс навчання за обраною спеціальністю в військових навчальних центрах.

Крок 5: Прибути до обраного місця служби для проходження військової служби за  отриманою спеціальністю.

За результатами підписання контракту військовослужбовцю надається ще один бонус: виплата  одноразової грошової допомоги в таких розмірах:

- особам рядового складу - вісім мінімальних заробітних плат (11024 грн.);

- особам сержантського і старшинського складу - дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

- особам офіцерського складу - десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406)

Проводиться така робота з метою виконання завдань по відновленню боєздатності Збройних Сил України, адже кожен з нас живе в Україні і має моральний обов’язок щодо захисту її кордонів від агресора.