20.09.2016 | 14:33

Погожого осіннього дня, 15 вересня 2016 року, учні 7-х класів Чутівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів поринули у світ професій. Профорієнтаційний урок відбувався напередодні професійного свята — «Дня рятувальника», який в Україні святкується щороку 17 вересня.

Гостями заходу були перший заступник голови Чутівської районної державної адміністрації, провідний інспектор та працівники Чутівського районного сектору головного управління ДСНС України в Полтавській області, журналіст районної газети «Сільські новини», батьки учнів та вчителі.

Розпочала урок провідний фахівець з профорієнтації Чутівського районного центру зайнятості Ю.М. Шейко. Вона надала розповіла про вимоги до фізичної підготовки та освіти, яку повинен мати майбутній рятувальник. Учні дізналися про роботу в різних підрозділах МНС.

Провідний інспектор Качала В.В. привітав учнів з початком навчального року й розповів, чим займаються працівники Чутівського районного сектору головного управління ДСНС України в Полтавській області. Зясувалося, що окрім гасіння пожеж, працівники ДСНС беруть участь в порятунку постраждалих осіб та їх майна з місць аварії чи стихійного лиха, в знезараженні, знешкодженні боєприпасів тощо. Він також розповів дітям про особливості роботи та обладнання пожежної машини.

Для систематизації та узагальнення нової інформації Шейко Ю.М. провела для учнів міні-вікторину, де кожен повинен був якнайшвидше відповісти на тематичні запитання, що стосуються професії «рятувальник» та дій у надзвичайних ситуаціях.

Захід продовжився на спортивному майданчику школи. Учасники заходу розглядали пожежно-рятувальний автомобіль та приладдя, яке використовують при порятунку майна та людей в разі виникнення аварій, займань та інших надзвичайних ситуацій. Учні з цікавістю розглядали інвентар, приміряли рятувальні жилети та костюм рятівника, спостерігали за тим, як гідравлічним розтискачем-різаком працівники ДСНС легко дрібнили на частини металеву трубу. Але найбільше захоплення викликала можливість участі в гасінні умовної пожежі.

Наприкінці зустрічі учні пообіцяли не жартувати з вогнем та щиро подякували рятувальникам за їх нелегку повсякденну працю, мужність і героїзм, готовність прийти на допомогу в разі виникнення складної життєвої ситуації.