23.10.2021 | 11:36

Спільний вебінар для безробітних провели фахівці служби зайнятості та системи надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

22 жовтня 2021 року в Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості фахівець відділу “ Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД  Ілона Свистун провела  онлайн - семінар на тему "Забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення”.

На початку заходу присутнім, які перебувають на обліку, розповіли про те, що маломобільні групи населення - особи, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі, зокрема особи з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, громадяни похилого віку, особи з дитячими візками (стаття 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").

Відповідно до статті 26 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) до об’єктів фізичного оточення. На об’єктах фізичного оточення і транспорті загального користування розміщуються знаки, що застосовуються в міжнародній практиці для позначення їх доступності для осіб з інвалідністю.

Крім цього, статтею 27 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" встановлено, що планування і забудова населених пунктів, формування житлових районів, розробка проектних рішень, будівництво і реконструкція будинків, споруд та їх комплексів без пристосування для використання особами з інвалідністю не допускаються.

Наприкінці семінару було роз’яснено норми законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомоги, а саме було обговорено, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо.