07.04.2021 | 09:22

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості є одним з основних напрямків роботи Управління Держпраці у Полтавській області.

Про це повідомляє Управління Держпраці у Полтавській області: За результатами проведеної фахівцями Управлінням роботи з початку року на Полтавщині трудові договори укладено з 720 працівниками – Управління Держпраці у Полтавській області (dsp.gov.ua)

Фахівцями Управління постійно проводяться як інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання законодавства про працю, в тому числі належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, так і заходи державного контролю по зниженню рівня незадекларованої праці.

До рейдів з легалізації зайнятості, інформаційно-роз'яснювальної роботи з цих питань долучаються представники інших структур, зокрема Державної служби зайнятості, Пенсійного фонду, податкової, органів місцевого самоврядування та інших. 

Так, інформує Держпраці, з початку року за результатами інспекційних відвідувань на Полтавщині виявлено 24 роботодавці, які використовували працю 81 найманого працівника без укладення трудового договору, та 1 роботодавця, що використовує найману працю 2 працівників на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору. Також виявлено 6 працівників, з якими було укладено трудові договори, але їх допустили до роботи без повідомлення органів ДПС.

За результатами проведених Управлінням заходів державного контролю за допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору винесено 4 постанови по ч. 2 ст. 265 КЗпП про накладення фінансових санкцій на суму 900 тисяч гривень. 

Результатом інформаційно-роз’яснювальної роботи стали укладені із 720  працівниками трудові договори.

Тільки за результатами роботи у березні виявлено 13 суб’єктів господарювання, які використовують працю 55 працівників без належного оформлення трудових відносин відповідно до норм чинного законодавства. Трудові договори укладені з 454 працівниками.