28.11.2019 | 14:56

У Міжрегональному ярмарку вакансій, що проходив 27 листопада в Кременчуцькому Палаці культури «Нафтохімік», взяли участь 33 роботодавця Кременчука і Горішніх Плавнів. А також соціальні партнери і професійно-технічні навчальні заклади наддніпрянського міста.

Головна мета ярмарку – надання комплексних послуг населенню в пошуках роботи, молоді – у виборі майбутньої професії, а роботодавцям – у допомозі в підборі персоналу, отриманні консультацій з питань законодавства про працю тощо.

Підприємства та установи представили на ярмарку більше тисячі вакансій.

Масштабне дійство спланували таким чином, щоб поєднати власне ярмарок зайнятості, де відвідувачі можуть дізнатися про вільні робочі місця, і профорієнтаційний захід для учнівської молоді з наочною презентацією професій.
Так, Кременчуцький професійний ліцей імені А.С. Макаренка представив  колекції моделей одягу, створених ученицями. Тут навчають на швачок, кравців, закрійниць, перукарів, кухарів тощо.
Майстер виробничого навчання професійного ліцею Валентина Тонконог відзначила, що на захід завітало багато школярів, для них презентуються професії, творчі роботи учнів.  Цілеспрямована профорієнтаційна робота зі школярами на масових заходах є дуже ефективною формою.

Відоме в місті і єдине в області Вище професійне училище № 7, що готує робітничі кадри для промислових підприємств, розгорнуло у фойє ПК «Нафтохімік» цікавий павільйон з демонстрацією виробів учнів з металу і дерева, рухомих моделей роботів і навіть зварювального апарату. Професія зварювальника, що є зараз затребуваною на ринку праці, викликала цікавість у юнаків.

У базі даних Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості зараз близько 1100 вакансій. Інформацію про актуальні і перспективні вакансії відвідувачі ярмарку отримували у спеціалістів Кременчуцького центру зайнятості. Всі бажаючі заповнили кадрові анкети (міні-резюме), за допомогою якої ведеться підбір підходящої роботи.

На ПрАТ «Данон Кремез» (молочне виробництво) розробили свої анкети кандидата, пропонують потенційним працівнкиам  не просто залишити дані про себе, а й створити власну карту бажань, долучившись до корпоративної культури. Біля стійки «Данона» постійно юрмилися люди.

– Працюємо з кадровим резервом. Навіть якщо зараз немає підходящої вакансії для людини, яка вже зверталася до нас і заповнювала анкету, ми перездвонимо, коли знайдеться, – розповідає Юлія Моргун, фахівець з кадрового адміністрування та залучення талантів товариства. – Завдяки ярмарці зайнятості  минулого року заповнили вакансії оператора і вантажника.

Зараз на підприємство потрібен апаратник пастеризації. Шукають  підготовлену людину.  

Постійним учасником ярмарків вакансій є ТОВ «АВМ Ампер», що спеціалізується на виробництві електрообладнання.

– Нас запрошують, із задоволенням приходимо, беремо участь у заходах служби зайнятості, де вирішуються важливі питання, – відзначає начальник відділу кадрів Ірина Погуляй. – У нас виробництво, потрібні інженери різних спеціальностей, слюсар, електрозварник. Люди підходять, цікавляться, беруть і залишають контакти. Тож зворотний зв'язок є.

Громадська організація «Велика ідея», що надає допомогу в працевлаштуванні і Ізраїлі, на подібному заході в  Полтавській області вперше.

– Ми є офіціними представниками міністерства внутрішніх справ Держави Ізраїль за міждержавною Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників.  Надаємо підтримку і супровід у працевлаштуванні, – пояснює керівник ГО «Велика ідея» Людмила Зубарєва. – Служба зайнятості приймає документи, ми займаємось оформленням візи, надаємо консультації. Наші послуги безкоштовні. Витрати, які має покрити сама людина – це квиток на літак (орієнтовно 200 євро) і медичний огляд у визначеній клініці (74 долари). Мінімальна зарплата працівника – 1700 доларів у місяць. Претендети проходять перевірку і відбір. З Полтавщини загалом 44 особи торік  приїздили складати фахові екзамени. У разі успішного проходження люди їдуть на роботу в Ізраїль.

Враженнями діляться відвідувачі ярмарку:

Ірина: «Я працювала оператором колл-центру, хочу знайти подібну роботу: консультування, надання послуг. Тому прийшла подивитися,  що тут пропонується. Те, що зацікавило, занотовую для себе. Сподіваюся, знайду підходящу пропозицію».

Олександр: «Мене сюди направили з центру зайнятості. Як особа з інвалідністю 3 групи маю обмеження по здоров'ю щодо роботи. За професією я моторист, таку роботу мені не знайдуть. Працював підсобним робітником в УТОСІ, зарплата мала, шукаю роботу з вищим заробітком».

Віктор: «Зацікавили пропозиції автослюсаря і зварника. Узяв контакти, буду дивитися,  які умови пропонують, яку зарплату. Можливо, піду на співбесіду».

Наталія: Я отримала тут потрібну інформацію і дуже вдячна організаторам, адже відкрила для себе багато нового. Життя проходить, тож потрібно щось змінювати і почну я з роботи».

У міжрегіональному ярмарку вакансій взяли участь директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, виконувач обов'язків голови Кременчуцької райдержадміністрації Олександр Тютюнник, заступник голови РДА ї Євгеній Колесник, перший заступник міського голови Кременчука Володимир Пелипенко, представники служби зайнятості Кіровоградської області, інші гості.
– Ярмарки вакансій є дуже єфективними. Вперше в нашій області відбувається Міжрегіональний ярмарок вакансій, є учасники з Кіровоградської області, зі Світловодська та Онуфрієвки, – відзначила Катерина Клавдієва. – Це –налагодження контактів роботодавців з пошукачами роботи. Головна мета –  знайти потенційних пошукачів роботи, які не дійшли до нас, не перебувають на обліку.  Працівники служби зайнятості працюють із людьми, пропонують заповнити кадрові анкети, формують базу даних.  Можна залишити про себе інформацію і при появі підходящої вакансії людині зателефонують, це зручно та ефективно.  

– Ми працюємо з Кременчуцьким центром зайнятості не перший рік, наші люди їздять на роботу на кременчуцькі підприємства,  але на такий масштабний захід запрошені вперше. Враження дуже гарні, цікава ідея – залучити для надання консультацій населенню соціальних партнерів, молодіжні організації, навчальні заклади. Багато що для себе запозичила. Гарна організація, високий рівень заходу. Сподіваюся, і результат, і віддача теж будуть такі, – зазначила директор Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Супрун.

Підсумовуючи, директор Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Віктор Калашник  відзначив необхідність проведення заходів такого  формату, де відбувається «живе» спілкування: роботодавці презентують свої підприємства, а відвідувачі – з перших вуст отримують інформацію про підприємства та вільні робочі місця. Кременчук – велике промислове місто, тому центр зайнятості працює з прилеглими районами області для укомплектування кадрів підприємств.

Під час проведення ярмарку зайнятості всі, хто шукає роботу або хоче її змінити,  мали змогу ознайомитися з актуальними вакансіями підприємств. Різноманітну інформацію передавали за допомогою голосових повідомлень. Також на ярмарок з профорієнтаційною метою завітали учні випускних класів шкіл Кременчука. Демонструвалися відеоролики «Світ професій».

Загалом ярмарок вакансій відвідали понад півтори тисячі людей.

Усього з початку року послугами Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості скористалися більше 4,5 тисячі безробітних.