26.02.2020 | 15:29

Успішні приклади працевлаштування безробітних  завдяки співпраці кар’єрного радника і рекрутера обговорили на робочій зустрічі керівництво Полтавського обласного центру зайнятості, начальники профільних відділів, директори Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості та Полтавської міськрайонної філії ОЦЗ.

Презентувала результати роботи завідувач сектору рекрутингу відділу взаємодії з роботодавцями Кременчуцького МРЦЗ Ольга Гончарова.

Головна мета співпраці підрозділів – швидке та якісне працевлаштування  вмотивованих і невмотивованих безробітних.

У разі відсутності потрібної вакансії кар’єрний радник направляє клієнта на співбесіду з фахівцем, який виконує функції рекрутера. 

Рекрутер, у свою чергу, при особистій зустрічі вивчає своєрідний «портрет» шукача роботи та його мотивацію до працевлаштування.  Визначає також профіль потрібної вакансії чи посади, веде пошук вакансії в усіх інформаційних джерелах, надає інформацію клієнту.

Надалі шукача роботи, вже як претендента на вакансію, представляють роботодавцю, організуючи співбесіду з ним. Після успішної співбесіди кандидата працевлаштовують на вакансію, яка зацікавила.

Ось кілька прикладів вдалої роботи.

38-річний Владислав отримав статус безробітного у листопаді минулого року. Мав досвід роботи машиністом, складачем поїздів, бункерувальником. Після звільнення з останнього місця роботи підходящих для чоловіка пропозицій не було. Проте в кадровій анкеті він, крім професійного досвіду, вказав всі категорії водія.
Рекрутер запропонував безробітному вакансію водія з категорією Е на ТОВ ТД «Кременчукнафтопродуктсервіс».
Після зустрічі з роботодавцем Владислав погодився пройти навчання на допуск до перевезень небезпечних вантажів за рахунок підприємства. І в січні нинішнього року працевлаштувався туди водієм автотранспортних засобів.  

24-річна Оксана, особа з інвалідністю, була безробітною з серпня 2019 року. За освітою вона – бібліотекар, є невеликий професійний досвід архіваріуса. Отримувала допомогу по безробіттю, пенсію по інвалідності, брала участь у громадських роботах. Здавалося б, дівчина могла і далі перебувати на обліку в центрі зайнятості, та рекрутери відпрацювали всі  актуальні на той момент вакансії, які могли б підійти клієнтці.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського запропонував провести співбесіду з безробітною дівчиною. Результатом співпраці стало те, що на початку лютого Оксана стала співробітницею вищого навчального закладу і працює лаборантом.

У 27-річної Юлії, яка мала освіту митного інспектора і досвід роботи брокером, закінчувався термін отримання допомоги по безробіттю. Підходящого місця для неї не було. Дівчина активно шукала роботу. З нею плідно попрацювали кар’єрний радник і рекрутер.

Вивчивши кадрову анкету клієнтки, фахівці визначили, що вона вказала професійні навички роботи з програмами 1С та MS officе. На інтернет-ресурсах для пошукачки роботи знайшли вакансію менеджера по збуту. Після вдалої співбесіди дівчина працевлаштована в ТОВ «Термінал ДТ» у січні поточного року.

29-річного Анатолія, який мав досвід роботи виконробом і техніком санітарно-технічних систем, після вивчення всіх підприємств і торговельних мереж міста, що мають відповідний вид діяльності, влаштували менеджером з постачання в центр будівельних матеріалів «Домовой».

Швидко знайшли роботу і 42-річній Наталії, яка стала безробітною у грудні минулого року і дуже хотіла влаштуватись на постійну роботу. Через місяць жінка звернулася до сектору рекрутингу Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості. Їй запропонували  вакансії  бухгалтера на кількох підприємствах міста. Результатом зустрічей з роботодавцями стало рішення про прийняття претендентки на посаду бухгалтера в ТОВ «Лідер Снек».

В обговорення питань взаємодії різних підрозділів служби зайнятості у досягненні спільної мети – працевлаштування безробітних, взяли участь директор Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Віктор Калашник, директор Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Петро Петренко, інші фахівці.

Підсумовуючи робочу зустріч, директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва підкреслила дієвість впровадження  взаємодії кар’єрних радників і рекрутерів для швидкого і якісного працевлаштування клієнтів служби зайнятості. Також на часі – збільшити віддачу від заходів активної підтримки безробітних, частіше проводити ярмарки вакансій, надавати вакансії із супроводом пошукача роботи до роботодавця тощо.