13.10.2021 | 14:22

Приклади успішного працевлаштування учасників АТО на Полтавщині 

Шишацька районна філія Полтавського обласного центру зайнятості працевлаштувала учасника АТО/ООС Миколу Святину, після закінчення військової служби за контрактом, у комунальний заклад Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя». Чоловік погоджувався на будь-яку роботу за місцем проживання, тому, коли йому у вересні 2020 року запропонували місце в музеї-заповіднику, одразу побажав влаштуватися підсобним робітником і займатися благоустроєм мальовничого куточка Шишаччини! 

***  

Андрій Чисников звернувся до Шишацької районної філії у пошуку роботи у липні 2017 року, після закінчення служби за контрактом у 2014 - 2017 роках. Хлопець має освіту за фахом «Електрогазозварник», але по цій професіїув Шишацікій громаді важко знайти роботу. Коли СТОВ «Воскобійники» шукали робітника з догляду за тваринами, Андрію запропонували роботу за місцем його проживання. Колишній військовий був працевлаштований на назване підприємство. Згодом став працювати оператором машинного доїння, опанувавши нову тваринницьку професію. 

***  

Олександр Нечай має статус учасника АТО і професію водія автотранспортних засобів. На обліку в Карлівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості перебував з 2015 року. 

За результатами співбесіди з профконсультантом та психодіагностичного тестування було з’ясовано, що Олександр має здібності до роботи з технікою, зокрема, ремонту автомобілів і електрообладнання. Чоловік отримав направлення і пройшов навчання за професією «електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» в ТОВ Навчальний центр «ІНФОТЕХ».

Після здобуття професії Олександр Нечай був працевлаштований на вакансію «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» (ремонт електрообладнання) у ТОВ «ВІТЯЗЬ ОХОРОНА». З 2018 року по нинішній час служить за контрактом в ЗСУ.

***

Василю Катькалу, який має статус учасника АТО, в Диканській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості підібрали вакансію тракториста-машиніста. 

Василь Федорович звернувся до Диканської районної філії за допомогою в пошуку роботи на початку 2018 року. Набув статусу безробітного.

Клієнту було запропоноване проходження профілювання. Безробітному була запропонована  послуга соціального супроводу при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс - менеджмент, на яку від погодився.

Особистий консультант районної служби зайнятості, який працює за підходом кейс-менеджмент, спільно з безробітною особою уклали договір про надання соціальних послуг з працевлаштування, розробили індивідуальний план заходів до прискорення працевлаштування.

В ході виконання плану чоловік отримав профконсультацію із застосуванням психодіагностичного обстеження, взяв участь в семінарі з питань професійного навчання та був направлений на курси цільового призначення для підвищення кваліфікації, які успішно пройшов. Завдяки  наданому комплексу послуг Василь Катькало у 2018 році був працевлаштований у ФГ «ВОРСКЛА» на посаду тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва.

***  

Гребінчанину Руслану Усу знайшли роботу водія. 

 Руслан Анатолійович Ус повернувся з АТО у грудні 2019 року. Не знайшовши роботу самостійно, звернувся до державної служби зайнятості за допомогою. 

Безробітний громадянин активно шукав роботу, звертався до всіх роботодавців, які були рекомендовані кар’єрним радником.

У березні 2020 року йому запропонували роботу в ДП «ФМ ЛОЖІСТІК ДНІПРО» вантажником, чоловік погодився. Але, оскільки  робота була не за місцем проживання, а в Бориспільському районі Київської області, чоловік за сімейними обставинами звільнився через півроку та знову звернувся до служби зайнятості.

Продовжився активний пошук роботи і завдяки тісній співпраці з фахівцями філії, безробітному підібрали підходящу роботу та працевлаштували водієм автотранспортних засобів в регіональну філію "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця" у березні нинішнього року. 

***  

Перед зверненням до Великобагачанської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Микола Степанець двічі проходив службу по контракту і мав досвід роботи у ПП «БіАГР» у 2015 році. Весь час робота і служба були пов’язані з технікою і керуванням машинами.

У період другого контракту був старшим інструктором з водіння.  

Перебуваючи на обліку в службі зайнятості мав ідею зайнятися підприємництвом, бачив приклад роботи на асенізаторі у військовій частині і зрозумів, що це річ необхідна також для потреб мирного населення. Тож став займатися підприємництвом, має замовлення, самостійно планує робочий час. 

Від Державної служби зайнятості, захистивши бізнес-план, чоловік отримав випалату допомоги по безробіттю для ведення підприємницької діяльності. Займається вивезенням рідких відходів. Підприємець проживає і працює в м. Полтаві. 

Якщо матиме потребу в помічнику, готовий сам створити робоче місце, а нині в планах колишнього безробітного - купівля більш потужної машини.  

***

Роман Кудрявцев з Іванового Селища завдяки підтримці служби зайнятості має гарну роботу в місцевому фермерському господарстві, яку допомогли підібрати у Глобинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Колишній військовослужбовець, який впродовж 2016-2019 років проходив контрактну службу у Збройних силах України, є учасником бойових дій, звернувся до районної філії, щоб знайти роботу.

Молодий чоловік виконував усі рекомендації особистого кар’єрного радника, опрацьовував вакансії, брав активну участь в профінформаційних та профконсультаційних семінарах, які організовувала і проводила районна філія.

Цілеспрямованість хлопця, його прагнення до зайнятості невдовзі принесли бажані результати: успішне працевлаштування на посаду «Електрогазозварник» за направленням центру зайнятості до ФГ «АГРО-СВІТ» на постійне місце роботи.

Роман добросовісно ставиться до виконання довіреної йому роботи, успішно влився в колектив. І не дивно, адже хлопець - хороша та працьовита людина, яка вміє і Батьківщину захищати, і добре працювати!