30.04.2021 | 10:24

28 квітня Україна разом з усім світом відзначила  День охорони праці.

Найвищі цінності – це життя і здоров’я людини. Створення і дотримання належних та безпечних умов праці є дуже важливими моментами. 

На питаннях безпечної праці акцентрували увагу слухачів головний спеціаліст відділу “Горішньоплавнівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Федорцова та провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості Олена Ясногородська, проводячи 28 квітня правовий вебінар-консультацію для осіб, які перебувають на обліку у філії. 

Під час вебінару Тетяна Федорцова розповіла присутнім, що за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП), щоб привернути увагу до питань охорони праці, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.

В Україні цей  день відзначається згідно Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Під час зустрічі присутніх поінформували, що за оцінкою МОП кожен день у світі в середньому близько 5000 чоловік помирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві.  Дотримання Конвенцій і Рекомендацій МОП забезпечує право кожного працівника на робочому місці на здорові та безпечні умови праці.

Фахівець наголосила: “Охорона праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, а профілактика має найвищий пріоритет”.

Також  у приміщенні Горішньоплавнівської міської філії Полтавського ОЦЗ працював дистанційний пункт доступу громадян до правової допомоги та надані консультації в онлайн режимі.