08.11.2017 | 00:00

7 листопада в Державній службі зайнятості (Центральному апараті) відбулася робоча зустріч керівництва Служби з представниками Європейського Союзу.

В.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) ВалерійЯрошенко, його заступник Юлія Жовтяк та керівники структурних підрозділів обговорили разом з експертом Генерального директорату Європейської Комісії з питань зайнятості, соціальних справ і суспільної інтеграції Фредерік Ришене та аташе з політичнихпитань у сфері зайнятості Представництва ЄС в Україні Мартіном Шредером стан реформ у сфері зайнятості та соціального захисту, у тому числі питання реорганізації службизайнятості. Пріоритетними питаннями обговорення зустрічі був стан ринку праці України, ситуація щодо зареєстрованого безробіття, а також заходи, які проводяться у напрямкупрофтехнічної освіти та навчання.

«На сьогоднішній день, реорганізація Служби активно впроваджується в Полтавськійобласті. Це пілотний проект, який успішно працює у напрямку передачі адміністративно-господарських функцій на регіональний рівень та утворення філій на місці базових центрівзайнятості. Заплановано, що до кінця місяця вся область перейде на новий рівень роботи. Далідосвід Полтавської області буде поширено на всю Україну та за І квартал 2018 року Державнаслужба зайнятості буде повністю реформована», – повідомив В. Ярошенко.

Нагадаємо, що реорганізація Служби проводиться з метою перетворення її у сучасну сервісну установу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерівта громадськості. Впроваджується «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», що дозволяє отримувати швидкий доступ до послугСлужби. Так звана «електронна черга» для безробітних – це сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатисьна індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Під час зустрічі представникам ЄС також окреслено питання профтехосвіти безробітних, який проводиться Службою. Окремо зазначено питання рівнябезробіття молоді, актуальність працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО.

В свою чергу, Ф. Ришене повідомила, що 7 листопада офіційно розпочато проект реформування системи управління питань праці в Україні, що впроваджуєтьсяМіжнародною організацією праці. Тому, ситуація зайнятості та професійної освіти, профорієнтації дуже актуальне для ЄС. Як результат, обидві сторони дійшли згодив подальшому співпрацювати та консолідувати зусилля задля ефективної реорганізації та розвитку системи у сфері зайнятості України.