06.11.2018 | 11:49

31 жовтня поточного року в Полтавському обласному центрі зайнятості відбулася підсумкова нарада директорів філій обласного центру зайнятості та Кременчуцького МРЦЗ щодо підведення підсумків роботи обласної служби зайнятості за 10 місяців 2018 року. 

На початку наради директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва вручила Подяку Міністерства соціальної політики України директору Новосанжарської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Ларисі Палько за вагомий особистий внесок у виконання завдань пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості в Україні, соціального захисту від безробіття, сумлінну працю та високий професіоналізм.

Відкриваючи нараду, очільниця обласної служби зайнятості Катерина Клавдієва доповіла присутнім про підсумки роботи та пріоритетні завдання служби зайнятості області у 2018 році, акцентувавши увагу на перетворення служби зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг пошукачам роботи і роботодавцям та розвитку соціального партнерства.

Катерина Клавдієва детально зупинилась на рейтингу регіонів за абсолютними значеннями показників, окремо наголосивши, що Полтавська обласна служба зайнятості займає в рейтингу перше місце. Результати діяльності обласної служби зайнятості за 10 місяців поточного року дійсно вражають: значно збільшилось працевлаштування осіб, збільшилась і кількість безробітних,які брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, більше безробітних, які проходили професійне навчання, особливо вагомим є показник щодо осіб, які отримали ваучер для підвищення своєї кваліфікації. Обласній службі зайнятості вдалося значно наростити як кількість вакансій так і кількість пропозицій роботи з інших джерел, збільшилась і заробітна плата по вакансіям.

Очільниця обласної служби зайнятості детально зупинилась у своєму виступі на досвіді роботи Полтавської обласної служби зайнятості щодо створення нових робочих місць в об’єднаних територіальних громадах та сприяння внутрішньообласній міграції трудових ресурсів.

Директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва наголосила, що не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості реформується. Запроваджуються нові сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі завдяки засобам електронного зв’язку. Це й електронний кабінет, електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн - співбесіди безробітних з роботодавцями тощо.

Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та Галина Поліцкова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості у своїх ґрунтовних виступах детально зупинились на актуальних питаннях по проведенню внутрішнього контролю за дотриманням фахівцями норм чинного законодавства про зайнятість населенні при наданні послуг клієнтам служби зайнятості, роботі філій по реалізації проекту Міністерства соціальної політики України «Рука допомоги» та  новітніх формах та методах роботи взаємодії з роботодавцями фахівцями філій та центру зайнятості.

Цікавим і змістовним був виступ Миколи Окари, начальника відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості, який презентував інноваційний профорієнтаційний проект для батьків та їх дітей «Як обрати професію майбутнього» при проведенні засідань клубу «Свідоме батьківство».

Алла Цілина, начальник відділу організації професійного навчання обласного центру зайнятості зосередила увагу присутніх на організації професійного навчання безробітних за робітними професіями на базі Державного навчального закладу «Полтавський центр професійно – технічної освіти державної служби зайнятості».