30.07.2018 | 15:08

27 липня 2018 року в Полтавській ОДА відбулося чергове засідання комісії, на якому розглянуто 1 бізнес-план учасника пілотного проекту з числа члена малозабезпеченої сім’ї та 4 бізнес-плани суб’єктів господарювання.

Всі представлені бізнес-плани були підтримані членами комісії, як результат - ще одна особа з малозабезпеченої сім’ї відкриє власну справу та забезпечить роботою як мінімум одну особу, а також буде створено 9 робочих місць для учасників пілотного проекту та АТОвців.

Першим презентувала вибрану бізнес-ідею Алла Петерлик, мешканка Великобагачанського району, яка має намір відкрити в м. Полтава кав’ярню «KotoKava», що першочергово спеціалізуватиметься на продажі кави з собою. Основний акцент в роботі кав’ярні буде зроблений на якісному обслуговуванні гостей, яким професійний бариста буде готувати справжні шедеври. В подальшому в кав’ярні планується проведення майстер-класів  та ярмарків.

Наступним розглянуто бізнес-план по модернізації кондитерського цеху ФОП Дубини Людмили Вікторівни, яка здійснює підприємницьку діяльність у Котелевському районі Полтавської області з 1996 року. Кондитерський цех функціонує більше 20 років. Виготовлення продукції власного виробництва проводиться виключно з екологічно чистої сировини, без добавок та домішок, що сприяє попиту продукції в районі. Рецептура, яка використовується є унікальною та перевіреною роками. Проте, матеріально-технічна база цеху потребує модернізації, що дасть можливість розширити асортимент продукції та створити два робочих місця для членів малозабезпечених сімей. За кошти проекту буде закуплено пароконвектомат.

Фізична особа підприємець з м. Кобеляки Попп Оксана Володимирівна, яка є власницею кафе-бару «Маленький Париж» планує розширити зону відпочинку клієнтів за рахунок відкриття літньої площадки, що дозволить забезпечити роботою двох учасників пілотного проекту з числа члена малозабезпеченої сім’ї та учасника АТО, які вже підібрані районною філією.

Ще одним суб’єктом господарювання, який вирішив скористатися фінансовою допомогою є ФОП Бабик Надія Василівна, якій належить мережа магазинів «Орхідея», що працюють в смт. Чутове.  На даний час підприємець планує розширити торговельну площу вже діючих магазинів, цим самим збільшити обсяги реалізованої продукції, модернізувати торговельні точки та покращити якість обслуговування постійних та нових клієнтів. Планується додатково встановити комп’ютеризоване місце для касира та банківського терміналу для оплати картками, закупити торговельне обладнання. Зазначене дозволить створити 3 робочих місця – продавця продовольчих товарів, касира та підсобного робітника, на які будуть працевлаштовані особи з малозабезпечених сімей та учасник АТО.

Приватний підприємець з м. Полтава Сідєльніков Андрій Едуардович презентував комісії бізнес-проект по виробництву інноваційного засобу для сухої очистки рук ТМ «Sentri», який працює без води, без миючих засобів та справляється з багатьма забрудненнями, зокрема мазутом, фарбою, маркерами, чорнилами тощо. На сьогодні в Україні немає аналогів даному засобу, зважаючи на це  ТМ «Sentri» швидко завойовує прихильність українців. Збут продукції буде проходити через роздрібні мережі та за напрямком HORECA, спортивні та туристичні магазини, Інтернет.

У зв’язку із збільшенням попиту та об’ємів виробництва продукції є потреба у  придбанні дозатора для пастоподібних та рідких продуктів, продуктивність якого становить від 1700 до 2000 шт./год. Реалізація даного проекту дозволить створити 2 нових робочих місця для внутрішньо переміщених осіб та збільшити кількість продукції у 10 раз.