26.04.2018 | 17:16

В рамках реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» в приміщенні Полтавського обласного центру зайнятості 26 квітня відбулося чергове засідання комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, на якому прийнято рішення про надання ще трьом претендентам з Полтавської області фінансової допомоги на започаткування власної справи. Таке рішення прийняла комісія з реалізації проекту, що діє при Полтавській облдержадміністрації.

 

Олеся Гонтарюк член малозабезпеченої сім′ї з м. Полтава, маючи посвідчення менеджера з туризму інституту туризму Федерації професійних спілок України має намір започаткувати власну справу в сфері організації відпочинку та розваг.

Метою  проекту є – організація різних видів відпочинку для населення, надання якісних та комплексних послуг в організації дозвілля, популяризація нових екскурсійних маршрутів; об'єднання любителів мандрівок для спільних подорожей та відпочинку. В своїй діяльності планує популяризувати, як серед її жителів (внутрішній туризм), так і серед населення інших областей, Полтавську область, яка має все необхідне для розвитку туризму: природні умови, історико-культурні, матеріальні та людські ресурси,.

Основними видами туризму визначила: оздоровчий (санаторії, дитячі оздоровчі табори, профілакторії, турбази), спортивний (кінний, водний, велосипедний, гірськолижний), культурно-пізнавальний, культурно-етнографічний, релігійний, паломницький.

Зокрема, планує організовувати сплави на байдарках і катамаранах; екскурсійні тури для участі в обласних та районних культурно-мистецьких святах; екскурсійні тури на об’єкти промислового туризму.

Інші два учасника, по яких прийнято позитивне рішення – це багатодітна сім’я Д′ячкових (Віктор та Лариса), які разом із трьома дітьми, двоє з яких є неповнолітніми, вимушені були виїхати із м. Донецьк. За 4 роки поневірянь, пошуку іншого житла та встаткування власного життя на новому місці, вирішили залишитися в с. Максимівка Кременчуцького району, де придбали власний будинок.  

Як розповіла Лариса: «За чотири роки нам прийшлося змінити не одне місце проживання. Жили і в Херсонській області, і навіть виїздили до родичів в Росію. Але повернулися, і остаточно вирішили устатковувати власне життя та життя дітей в Україні. Придбали в Кременчуцькому районі будинок із присадибною ділянкою. Старші дітки навчаються, а менша ходить до дитячого садочку. Життя почало стабілізуватися».

Маючи постійне місце проживання, постало питання роботи та заробітку.  Віктор, маючи досвід роботи в бджільництві (мав власну пасіку в Донецькій області, яку вимушений був залишити) вирішив розвивати улюблену справу на новому місці. Ідея по виробництву та реалізації продукції бджільництва була презентована на засіданні комісії.

Лариса ж вибрала для себе видом діяльності розведення та вирощування курей-несучок: «Так, це для мене нове заняття. Я працювала торговим представником. Але попередній вид роботи забирала дуже багато часу. Зараз я хочу більше уваги приділяти свої діточкам, хочу спостерігати як вони зростають, допомагати їм. І вибраний вид діяльності дозволить мені об’єднати два бажання – само реалізуватися та бути гарною мамою». 

До речі, в Полтавській області відслідковується тенденція до розвитку сімейного бізнесу.

Завдяки проекту «Рука допомоги», на даний час в області вже чотири сім′ї, отримали фінансову допомогу та започаткували власну справу. Планується ще один сімейний бізнес.

Також на комісії було заслухано учасника пілотного проекту Валентину Жосану, яка отримала фінансову допомогу в листопаді 2017 року на розвиток власного бізнесу по виробництву паст із горіхів, насіння  та какао-бобів. Нею було презентовано власну продукцію, зокрема арахісову пасту, кунжутну пасту та шоколадну пасту. Повідомила про перспективи та напрямки розвитку власного бізнесу, розширення шляхів реалізації продукції.