13.09.2016 | 10:06

Професійна орієнтація молоді, зокрема учнів випускних класів, є одним із головних напрямків роботи Державної служби зайнятості.

Вибір майбутньої професії – дуже серйозний крок в житті молодої людини. Важливу роль у професійному самовизначенні відіграє поінформованість майбутнього фахівця щодо змісту професій, особливостей регіонального ринку праці, а також розуміння особистих можливостей, прагнень та побажань.

У житті кожної людини настає такий момент, коли необхідно вирішити куди піти вчитися або яку роботу обрати. Саме професійна орієнтація спрямована на допомогу у визначенні подальшого професійного шляху.

Протягом першої декади вересня поточного року фахівці Семенівського районного центру зайнятості відвідали школи Семенівського району та провели профорієнтаційні заходи на тему «Урок реального трудового життя».

В заходах брали участь Лариса Губарь, директор Семенівського районного центру зайнятості, заступник директора Володимир Ярошенко та провідний фахівець з питань зайнятості Тетяна Баранцова. Метою заходів було формування у молоді реального погляду на вибір майбутньої зайнятості, усвідомленого ставлення до власних бажань, можливостей та потреб ринку праці.

Під час цих заходів учні отримали інформацію щодо послуг та можливостей служби зайнятості, зокрема щодо професійного навчання у центрах професійно-технічної освіти.

Також були розглянуті правила вибору професії. «Тільки тоді, коли людина повністю усвідомить свої бажання, можливості та затребуваність фахівців обраної діяльності на ринку праці, вона зможе напевно обрати власне професійне майбутнє», - зазначила Тетяна Баранцова.

При проведенні заходів увагу школярів звертали на здобуття актуальних робітничих професій, які користуються найбільшим попитом серед роботодавців. «Професіонали у кожній справі завжди потрібні і це не залежить від популярності професії, головне, відповідально ставитися до обраного шляху», - підкреслив директор центру зайнятості.

Всі бажаючі були запрошені пройти профдіагностичне тестування за сучасними методиками та отримати кваліфіковану індивідуальну консультацію у фахівця в Семенівському районного центру зайнятості.

Наприкінці заходу старшокласники отримали тематичні буклети та відповідні контакти.