16.09.2020 | 10:38

Ситуація на ринку праці та результати діяльності служби зайнятості Полтавської області у січні-серпні 2020 року

(за даними Державної служби статистики України, Пенсійного фонду України та адміністративними даними державної служби зайнятості)

На ринку праці Полтавської області спостерігаються позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття.

За даними Державної служби статистики України,чисельність зайнятого населення у віці 15 років і старше за І квартал 2020 року становила 589,2 тисячі  осіб, а рівень зайнятості – 49,8%.

Кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за І квартал 2020 року, у порівнянні з тим же піеріодом минулого року,  зросла на 8 тисяч осіб та становила 588,3 тисячі людей. 

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років зріс з 55,6 % до 57 %.

Протягом січня-серпня 2020 року роботодавці поадли інформацію про заплановане масове вивільнення 5,7 тисячі працівників. Із загальної кількості попереджених про масове вивільнення 38,4% становили працівники державного управління й оборони; 23,7% - працівники освіти; 12,3% –  охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, 11% -  переробної промисловості, 4 % - сільського господарства, лісового га рибного господарства, 3,5% – працівники оптової та роздрібної торгівлі.

У січні-серпні 2020 року з Полтавською обласною службою зайнятості співпрацювали  7,6 тисячі роботодавців. 

Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Полтавської області у січні-серпні 2020 року – 38,6 тисячі одиниць.

Кількість клієнтів, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості Полтавської області, становила 27,7 тисячі. При цьому, 42,6% з них працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

З числа колишніх безробітних 50% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві; 12% - у переробній промисловості; 11% - у оптовій і роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів; 7% - у будівництві.

278 безробітних працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Із них 53 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 225 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

За сприяння служби зайнятості Полтавської області забезпечено тимчасову зайнятість 4 тисяч громадян, зокрема 3,1 тисячі осіб взяли участь у громадських роботах та 900 безробітних - в інших роботах тимчасового характеру. 

У січні-серпні 2020 року за сприяння служби зайнятості Полтавської області 4,1 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 2,9 тисячі сіб.

Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: оператор котельні, швачка, офісний службовець (бухгалтерія), касир торговельного залу, електромеханік торговельного та холодильного устаткування, кравець, перукар (перукар - модельєр).

Профорієнтаційні послуги за вказаний період надані 53,4 тисячі чоловік, у тому числі 37,2 тисячі, які мали статус зареєстрованого безробітного.

Також  до профорієнтаційних послуг залучені 5,9 тисячі молодих людей, які навчаються у навчальних закладах різних типів, із них  5,7 тисячі - школярі. 

Більше аналітичної та статистичної інформації тут:https://pol.dcz.gov.ua/analitics/66