Традиційно з 1950 року 1 червня в світі відзначається Міжнародний день захисту детей.
Свято привертає увагу громадськості до проблем дотримання прав дітей і охорони здоров'я дитини, які є дуже актуальними для багатьох країн. Це одне із найстаріших міжнародних свят.
Цього дня хлопчиків і дівчаток вітають і розважають дорослі, придумують для них цікаві заходи і приємні сюрпризи. Діткам організовують ігри, конкурси, змагання, екскурсії тощо.
Дитячий і підлітковий вік – це чудова пора навчання, відпочинку і розваг, гарних вражень, цікавих відкриттів і пізнання навколишнього світу. До пізнавальних і розважальних заходів для учнівської молоді долучається служба зайнятості.
Протягом навчального року для школярів проводяться профорієнтаційні уроки, зустрічі, тестування та інші заходи, щоб допомогти хлопцям і дівчатам визначитись із життєвим вибором, майбутньою професією, розширити світогляд, більше дізнатися про різні професії та власні здібності.
Також працівники служби зайнятості долучаються до презентацій професій і навчальних закладів, професіографічних екскурсій, майстер-класів, квестів та інших цікавих заходів для дітей і молоді, у тому числі дітей з особливими потребами. 
Під час літніх канікул у таборах відпочинку теж організувується багато цікавого і корисного для підлітків у плані профорієнтації і самопізнання.
Для батьків школярів працівниками служби зайнятості проводяться клуби "Свідоме батьківство", що допомагають родинам правильно приймати рішення і підтримувати дітей у професійному виборі.
Служба зайнятості сприяє у професійному навчанні, працевлаштуванні молоді, наданні поідліткам і молодим людям соціальних послуг.