07.02.2019 | 16:24

Школярі починають планувати своє професійне майбутнє здебільшого у випускних класах. Вони не завжди мають чітке уявлення про особливості тієї чи іншої професії. Про попит на ринку праці замислюються рідко.

Вибір професії - відповідальний крок у житті. Його треба робити свідомо, враховуючи свої нахили та здібності, особисті та громадські інтереси. Розподіл професій на хороші та погані, цікаві та не цікаві, легкі і важкі – помилковий. Значення професії у житті людини залежить не від характеру роботи, а від ставлення до неї.

Світ професій значно ширший, ніж може здатися на перший погляд – їх понад 40 000, тому ототожнювання улюбленого предмета з професією не є надійним орієнтиром у виборі справи всього життя.

Професію не варто обирати за компанію з друзями. Такий вибір тільки випадково буває вдалим. Обираючи професію, треба враховувати характер особистості, стан її здоров’я, нахили, здібності, інтереси.

Щоб допомогти школярам у вирішенні питання вибору майбутньої професії, служба зайнятості проводить традиційні профорієнтаційні зустрічі. 1 лютого 2019 року фахівець Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Марина Осочинська провела профорієнтаційний урок  учнів 8 класу Семенівського НВК № 2. У ході розмови дітям презентували «Навігатор вибору професій».

«Що я хочу, що я можу і що треба?» -  на ці питання дадуть відповіді результати тестування, яке можна пройти на сайті «Моя професія». Учням  рекомендували пройти тестування самостійно, занотовуючи підсумки, щоб зробити правильний вибір майбутнього фаху. Також хлопців і дівчат  запросили до Семенівської районної філії на екскурсію для ознайомлення з роботою служби зайнятості.

Шановні школярі! Якщо у вас виникнуть питання, які стосуються вибору професії, навчального закладу чи подальшого працевлаштування - зверніться до фахівців, які зможуть надати вам кваліфіковану пораду, допоможуть визначитись з вибором потрібного кар’єрного шляху, пояснять ситуацію на ринку праці.