Працювати в своєму селі, без необхідності виїзду на роботу в іншу місцевість, дуже зручно для людей. Адже можна займатися присадибним господарством і при цьому трудитися на офіційному робочому місці, заробляючи страховий стаж для майбутньої пенсії.
Завдяки співпраці Гадяцької міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості і приватних підприємців із Сергіївської об’єднаної територіальної громади 12 мешканців сільської місцевості знайшли роботу за місцем проживання, а ФОПи – місцевих працівників.

Для цього задіяли нові сервіси служби зайнятості – консультанта роботодавця, елементи рекрутингу, коли підбираються мотивовані або підготовлені люди для конкретних вакансій.
– Гадяцька міськрайонна філія постійно співпрацює з роботодавцями району, – наголошує директор філії Любов Різун. – Зокрема налагоджена взаємодія з підприємцями з Сергіївки Володимиром Опришком, Іриною Опришко, Іваном Зубком. Подружжя Опришків у 2018 році скористалися фінансовою підтримкою за соціальним проектом «Рука допомоги» на обладнання Сергіївської пекарні, яка зараз успішно працює. 45 тисяч гривень фіндопомоги вже повернуто у вигляді податків.
Співпрацюємо з ними також по компенсації єдиного соціального внеску, – продовжує очільниця філії. – Підприємці працевлаштовують безробітних, і їм повертається ЄСВ. Загалом до цих підприємців працевлаштовано 12 людей, для яких було організоване стажування на робочих місцях. Зараз планується стажування ще трьох безробітних осіб. Підприємства розвиваються, розширюються, зараз налагоджене виробництво молочної продукції, у перспективі – ягідне виробництво.
Нині, коли агроформування укрупнюються, автоматизуються, і потребують менше робочих рук, коли закриваються деякі ферми й вивільняються працівники, такі невеликі підприємства у сільській місцевості створюють робочі місця і дають людям роботу. Служба зайнятості підтримує місцевих роботодавців, компенсуючи ЄСВ і підбираючи персонал. Тож співпраця зі службою зайнятості вигідна й ефективна і для підприємців, і для шукачів роботи.
– У цьому приміщенні діє Сергіївська сироварня, яку запустили у вересні минулого року, – показує виробниче приміщення директор сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Ягоди Сергіївки» Володимир Опришко. – Зараз випускаємо кілька видів сиру - твердого, м'якого і маринованого, робимо сметану, масло, творожну масу тощо. Переробляємо 100-300 літрів молока на добу. Найближчим часом розпочинаємо виготовлення сгущеного молока, це дозволить вийти на потужності переробки до тисячі літрів сировини в день. Обладання вже закупили. Днями електрик здійснить його наладку і пробний запуск. Тоді виготовимо першу партію натурального згущеного молока.
Молочну сировину закуповують у членів кооперативу, з якими укладаються договори, за ціною 10 гривень літр. Обов'язково перевіряється якість молока.

Сири, іншу молочну продукцію, та хліб кількох видів, випечений у Сергіївський пекарні, підприємці реалізують у власних магазинах кількох навколишніх сіл. Придбати вироби Сергіївської сироварні можна і в Гадячі, де також мріють відкрити свою крамницю. Сир на замовлення споживачів виробники також відправляють в інші міста та навіть області. А хліб постачається в шкільні їдальні Гадяцького району.
СОК «Ягоди Сергіївки» планує також переробляти плоди та ягоди, які закуповуватиме у населення. Придбана потужна сушарка для фруктів і ягід. У планах – виготовляти чаї, пастилу, компоти, варення.
– Через центр зайнятості за рік ми взяли на роботу 12 людей, – розповідає Володимир Опришко. – Співпрацею зі службою зайнятості ми задоволені: нам підберуть і представлять людей, які приходять на роботу, допоможуть з їх навчанням на робочому місці, компенсують соціальний внесок. Співпраця, на мій погляд, ефективна.
– Близько півроку я перебувала на обліку в службі зайнятості як безробітна, – каже сировар Катерина Курилко. – Коли у нас в селі відкрилося молочне підприємство – сироварня, мені запропонували цю роботу і я погодилась. Пройшла стажування. Усе подобається: зручний графік, робота в своєму селі, тим більше цікаво мати справу з молочними продуктами, опановувати нові рецептури. Роблю сири і масло, приємно, що наша продукція подобається людям. Вдома у мене дві корівки. Домашні сметанку і творожок робила і раніше. А тепер займаюся сироварінням професійно й дуже задоволена.

– Мала досвід роботи диспетчером, потрапила під скорочення. Три місяці стояла «на біржі». Зараз за направленням служби зайнятості я проходжу стажування на Сергіївській пекарні, – говорить місцева жителька Олена Ковтун. – Поки що продовжую перебувати на обліку у Гадяцькій філії центру зайнятості та одночасно навчаюся на робочому місці професії оператора комп'ютерного набору. Мене порекомендували вчитися на цю вакансію. Збираю замовлення на хліб від клієнтів, заношу дані в комп'ютер і передаю наряди в пекарню, скільки дівчатам випікати хліба. Робота цікава, і поруч з домом, це дуже зручно. Сподіваюся влаштуватися на цю вакансію.