26.02.2020 | 09:00

Важливою проблемою сьогодення залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Для того, щоб  краще поінформувати підприємців про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, фахівець Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості  у складі робочої групи з питань легалізації заробітної плати та найманої робочої сили в м. Горішні Плавні взяла участь у рейді до роботодавців, які працюють у місті.

Під час рейду проводилась  інформаційно-роз’яснювальна робота щодо змін у трудовому законодавстві, наслідків нелегальної зайнятості та відповідальності  роботодавців за неоформлених працівників.

Працівникам, у свою чергу, роз'яснювали переваги офіційного працевлаштування.

Ухилення від оформлення трудових відносин  позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного тощо. А також на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Подібні заходи проводяться в місті Горішні Плавні регулярно, з метою уникнення фактів нелегальної зайнятості.