15.09.2021 | 11:39

На «гарячу лінію» обласної служби зайнятості надійшов телефонний дзвінок: жінка поцікавилася, чи потрібно платити за медогляд перед професійним навчанням.

За сприяння Державної служби зайнятості зареєстровані безробітні можуть безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти професійне навчання.

Спрямовані службою зайнятості на профнавчання люди отримують направлення на медичний огляд, який теж проводиться за кошти Фонду, тож для клієнтів служби зайнятості ця послуга – безоплатна.  

Начальник відділу організації профнавчання Полтавського обласного центру зайнятості Алла Цілина розповіла, що служба зайнятості укладає договір з медичним закладом на проведення таких медоглядів і оплачує їх згідно з наданими рахунками.

Медичний огляд людина повинна пройти до початку навчання.

Для вступу до центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, безробітні особи, які направляються на навчання центрами зайнятості, подають медичну довідку за формою 086-У.

У разі навчання за професією, яка входить до переліку робіт з підвищеною небезпекою (наприклад, електрогазозварник, електромонтажник, оператор котельні), слухачі надають медичну довідку про можливість роботи за такими професіями за станом здоров’я та довідки від нарколога і психіатра. Для професій водій автотранспортних засобів, тракторист також потрібні сертифікати нарколога та психіатра.

Бажаючим опанувати професії сфери послуг і торгівлі (продавець продовольчих товарів, кухар, бармен, покоївка, перукар тощо)  потрібна медична книжка.