30.10.2017 | 13:07

Характерним прикладом активної роботи з даною категорією осіб на ринку праці є робота Служби зайнятості на Черкащині. Так, з початку року за сприянням у працевлаштуванні до обласної служби зайнятості звернулося 1701 особа, з яких 118 осіб – демобілізовані учасники АТО, які отримали інвалідність під час бойових дій. Понад 450 осіб протягом 9 місяців 2017 року були працевлаштовані.

Про це повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Окрім послуг з працевлаштування, більше 150 людей з особливими потребами у Черкаській області пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З них 115 осіб вже завершили навчання та працевлаштовані.

За словами Г. Дендемарченка такої результативності, всього за 9 місяців поточного року, вдалося досягти завдяки скоординованим діям служби зайнятості, роботодавців, органів виконавчої влади, благодійних та громадських організацій тощо.

Обласна служба зайнятості тісно співпрацює з громадськими організаціями, що опікуються питаннями людей з особливими потребами. Так, більше п’яти років, Черкаський МЦЗ співпрацює з ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю „Перспектива”», яка займається доглядом за молоддю з обмеженими фізичними можливостями. Співпраця з міським центром зайнятості полягає в підборі працівників з числа зареєстрованих безробітних на громадські роботи, під час яких безробітні допомагають налагодити повсякденний побут дітей з інвалідністю, вчать спілкуватися, супроводжують їх на культурно-масові заходи міста, допомагають розкрити свої таланти.

Люди з особливими потребами, які шукають роботу за допомогою Служби, також мають можливість тимчасового підробітку. Тому їх залучають до громадських робіт та робіт тимчасового характеру. В цьому році вже 239 осіб прийняли участь у виконанні таких робіт у Черкаській області. Основними «замовниками» даного виду послуг є Черкаське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих «УТОС», благодійні організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та «Від серця до серця».

Показовими прикладами співпраці обласної служби з роботодавцями у напрямку працевлаштування людей з особливими потребами є Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, підприємства «Ременерго», «Центренерго» та «ЧЕРКАСИТАРА» і «Фаворит-2020» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Рух за рівні можливості».