09.05.2023 | 14:46
 

 Про надання соціальних послуг та матеріального забезпечення безробітним у січні-квітні 2023 року

Протягом січня-квітня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  17,9 тис. громадян, які шукали роботу, з них 14,0 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 2,0 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали  5,7 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 3,6 тис. осіб, зокрема 2,3 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 736 безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 481 особі видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Крім того, 630 осіб  забезпечені тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру (другий показник в країні),  понад  2,9 тис. осіб залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення».  За даним напрямком робіт область є лідером в Україні. Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових  та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

Станом на 1 травня 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,6 тис. безробітних та налічувалось 1,5 тис. вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (21,4%), представники найпростіших професій (20,3%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (11,5%), фахівці (9,4%) та технічні службовці (8,4%).   

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,5%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,5%)  та професіоналів (12,5%).