07.07.2023 | 11:48

Протягом січня-червня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  21,7 тис. громадян, які шукали роботу, з них 16,7 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 2,4 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали  8,3 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 5,6 тис. осіб, зокрема 3,8 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 969 безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 679 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Крім того, 1,3 тис. осіб  забезпечені тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру (другий показник в країні),  4,7 тис. осіб залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (другий показник в країні). Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових  та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

Станом на 1 липня 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,0 тис. безробітних та налічувалось 1,7 тис. вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (22,1%), представники найпростіших професій (19,2%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (12,2%), фахівці (10,1%) та технічні службовці (8,4%).   

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,8%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (19,2%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,3%)  та професіоналів (12,5%).