07.06.2023 | 08:38

Протягом січня - травня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  19,9 тис. громадян, які шукали роботу, з них 15,5 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 2,1 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 7,1 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 4,6 тис. осіб, зокрема 3,1 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, 881 безробітний проходив професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 583 особі видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Крім того, 970 осіб забезпечені тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру (другий показник в країні), майже 4,0 тис. осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю шляхом залучення до виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення». За даним напрямком робіт область друга в Україні. Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

Станом на 1 червня 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,3 тис. безробітних та налічувалось 1,6 тис. вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають представники працівники сфери торгівлі та послуг (22,2%), представники найпростіших професій (19,9%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (12,1%), фахівці (9,5%) та технічні службовці (8,4%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,9%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,4%), працівників сфери торгівлі та послуг (16,5%), та професіоналів (11,5%).