13.03.2023 | 16:29

Протягом січня-лютого  2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  11,9 тис. громадян, які шукали роботу, з них 11,4 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді майже 1,5 тис. роботодавців  співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали  2,9 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 1500 осіб, зокрема 832 особи  у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, 450 безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 218 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Також  1,5 тис. осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю шляхом  залучення до виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення» в 35 територіальних громадах регіону. За даним напрямком робіт область є лідером в Україні. Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

Станом на 1 березня 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 6,8 тис. безробітних та налічувалось 1100 вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають  представники найпростіших професій (19,8%), працівники сфери торгівлі та послуг (19,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (11,8%), технічні службовці (9,1%), фахівці (9,0%),

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,7%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,9%), професіоналів (14,3%) та працівників сфери торгівлі та послуг (14,0%)