17.02.2023 | 13:28

Протягом січня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  11,9 тис. громадян, які шукали роботу, з них 10,0 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 873 роботодавці співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали  1,8 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 694 особи, зокрема 400 осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, 266 безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 50 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Також  695 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю шляхом  залучення до виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення» в 35 територіальних громадах регіону. За даним напрямком робіт область є лідером в Україні. Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

Станом на 1 лютого 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 7,5 тис. безробітних та налічувалось 947 вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,7%), представники найпростіших професій (17,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (12,4%), фахівці (10,0%),   технічні службовці (9,9%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (21,8%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (16,9%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,7%) та професіоналів (14,9%).