30.06.2020 | 14:29

Торгівля людьми у сучасному світі є одним із найгрубіших масових порушень прав і свобод людини. Суспільна загроза торгівлі людьми, як надзвичайно небезпечного злочину, полягає в посяганні на невід’ємні права людини – право на повагу, на свободу та особисту недоторканність, вільну працю, свободу пересування і вільний вибір місця проживання, а інколи і право на життя.

Оскільки примусова праця і торгівля людьми є важкими кримінальними злочинами, то протидіяти їм необхідно шляхом кримінального правозастосування і кримінальних процедур. Проте є багато причин того, чому цими проблемами мають опікуватися інспектори праці у співробітництві із правоохоронними органами, інформує Укправління Держпраці в Полтавській області. 

Інспектори праці з урахуванням наданих їм повноважень можуть відігравати важливу роль у запобіганні примусової праці та у захисті її жертв.

Такі фахівці під час проведення інспекційних відвідувань можуть найбільш оперативно виявити ознаки торгівлі людьми з метою трудової експлуатації та передати цю інформацію компетентним органам.

Для належної підготовки інспекторів праці з питань протидії торгівлі людьми Координатором проектів ОБСЄ в Україні із залученням провідних науковців України, Державної служби України з питань праці та за технічної підтримки Державної установи «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» розроблено курс дистанційного навчання, який презентований  23 червня на онлайн семінарі за участі керівництва Держпраці та Координатора проектів ОБСЄ в Україні Посла Генріка Вілладсена.

Цей курс має на меті допомогти в реалізації політики з питань протидії торгівлі людьми шляхом удосконалення практик виявлення та попередження трудової експлуатації, зокрема і нелегальної незаконної трудової міграції. Матеріали курсу можуть бути використані і для протидії іншим формами експлуатації.