06.04.2021 | 17:06

Професійна орієнтація осіб, які звернулися до Державної служби зайнятості, здійснюється шляхом професійного інформування, професійного консультування та професійного відбору

Інформує Державний центр зайнятості: Послуги з профорієнтації | Державний центр зайнятості (dcz.gov.ua). Тут можна переглянути відеоролики про різні професії. 

Профінформування

Будь-який громадянин, який відвідав центр зайнятості, може отримати інформацію про сучасний світ професій,  їх зміст та вимоги до працівника, стан та перспективи розвитку ринку праці, підприємства та актуальні вакансії, послуги служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню.

Профінформування забезпечується шляхом вільного доступу громадян до джерел інформації, надання індивідуальних інформаційних консультацій, залучення до участі у інформаційних заходах центру зайнятості.

Профконсультування

Професійне консультування здійснюється з метою допомоги у виборі або зміні професії, виду діяльності з урахуванням індивідуально-психологічних характеристик, професійних інтересів, нахилів, стану здоров’я, особливостей життєвих ситуацій та потреби ринку праці.

Індивідуальна профконсультація проводиться для осіб, які не мають професії, або для осіб які бажають змінити професію. За згодою особи послуги з профконсультування можуть супроводжуватися психодіагностичиним тестуванням.

Також, профконсультування передбачає проведення центрами зайнятості заходів щодо оволодіння громадянами навичками пошуку вакансій, складання резюме (відео-резюме), проведення співбесід з роботодавцем тощо.

Отримати послуги з професійного консультування можна за рекомендаціями фахівців центру зайнятості або за власним бажанням.

Професійний відбір

Професійний відбір проводиться:

  • для відбору безробітних на профнавчання під замовлення роботодавця;
  • для відбору претендентів на вакантні посади на замовлення роботодавця.

Послуги з професійного відбору супроводжуються психодіагностичним тестуванням.

Людина має можливість взяти участь у професійному відборі за рекомендаціями фахівців центру зайнятості та за власним бажанням.

Увага! Працює оналайн-серсвіс ДСЗ. Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри Державної служби зайнятості: Платформа профорієнтації Державної Служби Зайнятості (dcz.gov.ua)