09.07.2024 | 10:28

Протягом січня-червня 2024 року послуги обласної служби зайнятості отримали  20,6 тис. громадян, які шукали роботу, з них 13,9 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 3,3 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали  11,8 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 7,8 тис. громадян (другий показник в країні), зокрема 4,1 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 1,4 тис. безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості (п'яте місце в країні) та 659 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (п'ятий показник в країні).

Крім того, видано 5,7 тис. результативних направлень  для участі у суспільно корисних роботах в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (п’ятий показник в країні) та 783 особи забезпечено тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. 

Станом на 1 липня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,7 тис. безробітних осіб та налічувалось майже 2,5 тис. вакансій (2,2 тис. пропозицій роботи за формою 3-ПН та 274 вакансії з інших джерел).

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (24,1%), представники найпростіших професій (20,3%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (10,7%) та технічні службовці (9,7%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,4%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (19,2%), працівників найпростіших професій (13,3%),  професіоналів (12,7%) та працівників сфери торгівлі та послуг (11,7%).

З початку 2024 року в рамках реалізації урядової програми стимулювання роботодавців шляхом надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 234 роботодавців регіону працевлаштовано 468 внутрішньо переміщених осіб.

В січні-червні 2024 року  3 роботодавці області та 1 фізична особа-підприємець отримали допомогу по частковому безробіттю на суму 59,7 тис. грн.,  що забезпечило  збереження 16 робочих місць (ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ТОВ "Інструментальний завод", МПП «ПАП», ФОП Тегипко О. В.).

В ході реалізації урядового проєкту «єРобота» 247 заявників отримали мікрогрант на відкриття або розвиток власного бізнесу, що забезпечить створення в регіоні 491 нове робоче місце.

Крім того,  29 ветеранів/членів їх сімей отримали грант для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу та планують працевлаштувати 61 особу на створені робочі місця.

В ході реалізації експериментального проєкту щодо професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, обласним центром зайнятості направлено на профнавчання на базі Полтавського ЦПТО 107 осіб зазначених категорій.

З початку року 43 роботодавцям регіону надано компенсацію фактичних витрат за облаштування (розумне пристосування) робочого місця 47 працевлаштованих осіб з інвалідністю на суму 2433,3 тис. грн.