12.06.2024 | 15:36

Протягом січня - травня 2024 року послуги обласної служби зайнятості отримали 18,6 тис. громадян, які шукали роботу, з них 12,8 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 3,0 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 10,4 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 6,6 тис. громадян (другий показник в країні), зокрема 3,5 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 1,2 тис. безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості та 528 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності 9 (шостий показник в країні).

Крім того, 4,8 тис. осіб  залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (п’ятий показник в країні) та 606 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

 

Станом на 1 червня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 6,0 тис. безробітних осіб та налічувалось майже 2,5 тис. вакансій (2,2 тис. пропозицій роботи за формою 3 -ПН та 268 вакансій з інших джерел).

 

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (23,9%), представники найпростіших професій (20,3%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (10,9%) та технічні службовці (9,9%).

 

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,5%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,2%), фахівців найпростіших професій (13,7%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,1%) та професіоналів (12,3%). 

 

З початку 2024 року в рамках реалізації урядової програми стимулювання роботодавців шляхом надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 184 роботодавців регіону працевлаштовано 385 внутрішньо переміщену особу.

 

В січні – травні 2024 року 3 роботодавці області та 1 фізична особа- підприємець отримали допомогу по частковому безробіттю на суму 47,3 тис.грн., що забезпечило збереження 16 робочих місць (ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ТОВ «Інструментальний завод», МПП «ПАП», ФОП Тегипко О.В.).

 

В ході реалізації урядового проєкту «єРобота» 201 особа отримала мікрогрант на відкриття або розвиток власного бізнесу, що забезпечить створення в регіоні 400 нових робочих місць.

 

Крім того, 21 ветеран/членів їх сімей отримали грант для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу та планують працевлаштувати 41 особу на створені робочі місця.

 

В ході реалізації експериментального проєкту щодо професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, обласним центром зайнятості направлено на профнавчання на базі Полтавського ЦПТО 104 особи зазначених категорій.

З початку року 43 роботодавцям регіону надано компенсацію фактичних витрат за облаштування (розумне пристосування) робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю на суму 2200,1 тис. грн.