15.05.2024 | 15:03

Протягом січня - квітня 2024 року послуги обласної служби зайнятості отримали 16,5 тис. громадян, які шукали роботу, з них 11,5 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 2,8 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 8,9 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 5,2 тис. громадян (четверте місце в країні), зокрема 2,7 тис. осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 1,0 тис. безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості та 428 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності.

Крім того, 3,2 тис. осіб  залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (шостий показник в країні) та 412 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Станом на 1 травня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 6,4 тис. безробітних осіб та налічувалось майже 2,4 тис. вакансій (2,1 тис. пропозицій роботи за формою 3 -ПН та 262 вакансії з інших джерел).

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (23,6%), представники найпростіших професій (20,7%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (10,9%) та технічні службовці (9,2%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (21,9%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,1%), фахівців найпростіших професій (14,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,3%) та професіоналів (12,3%). 

З початку 2024 року в рамках реалізації урядової програми стимулювання роботодавців шляхом надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 136 роботодавців регіону працевлаштовано 271 внутрішньо переміщену особу.

В ході реалізації урядового проєкту «єРобота» 188 осіб отримала мікрогрант на відкриття або розвиток власного бізнесу, що забезпечить створення в регіоні 369 нових робочих місць.

Крім того, 18 ветеранів/членів їх сімей отримали грант для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу та планують працевлаштувати 34 людей на створені робочі місця.

В ході реалізації експериментального проєкту щодо професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, обласним центром зайнятості направлено на профнавчання на базі Полтавського ЦПТО 95 осіб зазначених категорій.

З початку року 35 роботодавцям регіону надано компенсацію фактичних витрат за облаштування (розумне пристосування) робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю на суму 1752,9 тис. грн.