07.11.2023 | 14:17

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 29,3 тис. людей

Упродовж січня-жовтня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  29,3 тис. громадян, які шукали роботу, з них 21,7 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 3,4 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 13,5 тис. пропозицій роботи.

 

Роботу знайшли 9,8 тис. громадян

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 9,8 тис. людей, зокрема 6,5 тис. у статусі безробітного.

 

До профнавчання залучені 1,7 тис. безробітних  

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 1,7 тис. безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 1,4 тис. клієнтів видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце в Україні).

Крім того, 2,3 тис. людей забезпечені тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру (другий показник в країні),  7,7 тис. забезпечено тимчасовою зайнятістю шляхом залучення до виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення» (другий показник в країні). Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи під час ремонту приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

 

На обліку – 4,6 тисяч безробітних

Станом на 1 листопада 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 4,6 тис. безробітних та налічувалось 2,2 тис. вакансій.

За професійними групами серед них представники працівники сфери торгівлі та послуг (22,7%), представники найпростіших професій (18,3%), технічні службовці (10,7), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (9,6%) та фахівці (9,6%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,6%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (22,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,4%) та професіоналів (11,8%).