09.08.2023 | 14:23

Протягом січня - липня 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали  23,5 тис. громадян, які шукали роботу, з них 18,0 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

У звітному періоді 2,6 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 9,3 тис. пропозицій роботи.

 

Роботу знайшли 6,4 тис. громадян

 

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 6,4 тис. осіб, зокрема 4,3 тис. осіб у статусі безробітного.

 

До профнавчання залучені 1,1 тис. безробітних  

 

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, 1,1 тис. безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості, 893 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності (перше місце по Україні).

Крім того, 1,6 тис. осіб забезпечені тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру (другий показник в країні),  5,4 тис. осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю шляхом залучення до виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення» (другий показник в країні). Роботи, які виконувались в рамках проєкту спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян, зокрема це облаштування укриттів та пунктів надання медичної допомоги в установах соціальної інфраструктури, підсобні роботи на ремонті приміщень для потреб ЗСУ, надання соціальних послуг у Пунктах незламності, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, заготівля дров для військових та населення, допомога одиноким особам похилого віку та сім’ям військових.

 

На обліку – 5,1 тисяч безробітних

 

Станом на 1 серпня 2023 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,1 тис. безробітних та налічувалось 2,1 тис. вакансій.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають представники працівники сфери торгівлі та послуг (22,1%), представники найпростіших професій (18,2%), технічні службовці (11,4), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (11,2%) та фахівці (10,0%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24,0%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (17,5%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,5%), та професіоналів (13,6%).