04.02.2019 | 11:08

За абсолютним показником працевлаштування безробітних у минулому році – 37%  – Полтавщина входить у п’ятірку кращих областей країни. У ТОП-5  лідерів наша область також за професійним навчанням, яке пройшли торік 7,7 тисячі осіб.

На третє місце в державі Полтавщина вийшла за кількістю залучених до тимчасової занятості (15,5 тисячі людей) та числом працевлаштованих із наданням роботодавцям компенсації по сплаті єдиного соціального внеску (1,1 тисяча полтавців, які шукали роботу).

Зрештою Полтавщина утримує першість по Україні за чисельністю безробітних віком від 45 років, яким важче конкурувати на ринку праці, котрі отримали ваучери для підвищення кваліфікації – 245 осіб.

Про це повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва на підсумковій нараді директорів обласної служби зайнятості, підбивши підсумки роботи структури за 2018 рік та окресливши плани на нинішній.   

– За результатами 2018 року ми маємо сталу тенденцію до зменшення чисельності безробітних на обліку: з 81,7 тисячі у 2015 році до 63,3 тисячі осіб за 2018 рік з одночасним збільшенням кількості заявленої потреби в робочих місцях до рекордної за останні 10 років – 72,3 тисячі вакансій. Та найбільшу за весь період діяльності служби чисельність працевлаштованих осіб – 48,2 тисячі,  з яких більша половина працевлаштована оперативно до набуття статусу безробітного, – наголосила Катерина Клавдієва. – За підсумками року наша область у трійці лідерів серед регіонів держави за абсолютними значеннями показників по співвідношенню кількості вакансій та чисельності працевлаштованих осіб до числа працівників регіональної служби зайнятості.

Серед завдань на найближчі місяці – подальше впровадження інституту кар’єрного радника, послуг рекрутингу, розширення бази вакансій, обсягів професійної підготовки, перепідготовки і профнавчання безробітних.

На новаціях у наданні послуг клієнтам служби  зайнятості, зокрема,  змінах у порядку реєстрації облікованих осіб і безробітних, обов’язках реєстратора і кар’єрного радника зупинилася заступник директора – начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Тетяна Рибчановська.

Необхідність переходу від кількісних показників масових заходів для безробітних до більш якісних інтерактивних тренінгів, що реально допомагають людям працевлаштуватися, активнішого використання матеріально-технічної бази і нового обладнання Полтавського центру професійно-технічної освіти  ДСЗ для профнавчання і підвищення кваліфікації безробітних пояснила директорам філій заступник директора – начальник відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості обласного центру зайнятості Тамара Сохацька.

Про те, що майбутнє служби зайнятості за рекрутингом – сучасним методом якісного підбору персоналу на замовлення роботодавця, розповіла присутнім начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Галина Поліцкова.

Досвідом  використання соціальних мереж для оперативного розміщення вакансій поділилася з колегами директор Решетилівської районної філії обласного центру зайнятості Оксана Ласько.

Кращі керівники структурних підрозділів обласного центру зайнятості отримали почесні відзнаки.

За станом на початок 2019 року Полтавщина має найнижчі впродовж 20 років чисельність безробітних, які перебувають на обліку – 20,3 тисячі, та рівень зареєстрованого безробіття – 2,4% та найвищу за останнє десятиліття кількість пропозицій роботи – 3,7 тисячі одиниць.